• In English
 • Державні інспектори Хмельниччини провели 985 перевірок дотримання вимог земельного законодавства

  Впродовж 2019 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Хмельницькій області провели 985 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 182,06 тис. гектарів.

  За результатами проведених перевірок виявлено 757 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 149,57 тис. гектарів.

  З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень державні інспектори склали 339 протоколів про адміністративні правопорушення, порушникам вручили 495 приписів про усунення порушень, винесли 240 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 73,92 тис. грн, з яких у добровільному порядку порушники сплатили 207 штрафів на загальну суму 63,07 тис. гривень.

  Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу становить 3,73 млн гривень.  За результатами проведеної державними інспекторами роботи по відшкодуванню завданої державі шкоди, порушники сплатили штрафів на загальну суму 3,22 млн гривень.

  Також за результатами інспекторського впливу впродовж 2019 року порушниками усунуто 180 порушень, вчинених на загальній площі 11,49 тис. гектарів.

  Крім того, фахівці Держгеокадастру Хмельниччини перевірили 4 335 рішень органів місцевого самоврядування, в результаті чого виявили 37 рішень, прийнятих з порушеннями чинного законодавства.