• In English
  • Державна служба зайнятості з початку року забезпечила зайнятістю кожного другого громадянина
    Державна служба зайнятості, опубліковано 14 квітня 2025 року о 17:49

    З початку 2025 року послуги Державної служби зайнятості отримували 226 тисяч громадян, з них мали статус безробітного 163 тисяч. За цей період було забезпечено зайнятістю 80 тис. людей. Серед них не лише працевлаштовані на постійне місце роботи, а й залучені до тимчасової зайнятості.

    Загалом у цьому році роботодавці вже запропонували 133 тисяч вакансій, з них 47 тисяч перейшли з 2024 року. Безпосередньо центрами зайнятості працевлаштовано майже 53 тис. людей. Серед них працевлаштовано 10 тис. внутрішньо переміщених громадян, в тому числі з компенсацією роботодавцям витрат на оплату праці в період дії воєнного стану – 4 тисячі. Крім того, понад 2 тис. людей з інвалідністю знайшли роботу. Також, надано компенсацію роботодавцям за облаштування 600 робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

    Навчання у першому кварталі цього року проходили більше 20 тисяч людей, зокрема 6 тисяч українців отримали ваучер на навчання.

    Найчастіше роботодавці шукали: продавців, прибиральників, підсобних робітників, кухарів та кондитерів, медсестер, водіїв, бухгалтерів, робітників з ремонту будинків, кравців, швачок, слюсарів, лікарів, агропрацівників.

    Найбільше пропозицій з початку року було серед продавців. Їх шукали більше 6 тисяч разів.

    Серед ТОП найзатребуваніших професій були прибиральники, робітники з благоустрою, двірники, водії та підсобні робітники. Їх за звітний період шукали 7,5 тисяч разів.

    Більше 2,5 тис. було вакансій кухаря та кондитера, медсестри, робітників з ремонту будинків, а це муляри, монтажники, зварювальники, плиточники, штукатури та інші. Близько 2 тис. разів роботодавці шукали: бухгалтерів, працівників сільськогосподарського сектору, спеціалістів з пошиття одягу (кравців, закрійників, швачок) та слюсарів.

    Найбільш рідкісними професіями за цих три місяці були тальмани (обліковці на вантажних морських суднах), піскоструминники (обробники поверхонь за допомогою повітряно-абразивного струменя), живописці, оформлювачі іграшок, термодрукарі (друк в результаті нагріву термочутливого паперу), виробники свічок та дегустатори кави.