• In English
 • Державна служба якості освіти: 7 причин ініціювати інституційний аудит шкіл у громаді
  Державна служба якості освіти України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 17:43

  Державна служба якості освіти, щоб залучити громади до реалізації їх стратегічної ролі у розвитку шкіл, виокремила основні причини для зовнішнього оцінювання закладів освіти у порядку проведення інституційного аудиту.

  Місцева влада як засновник більшості українських шкіл несе значну частину відповідальності за якість їх освітньої діяльності. Адже у школі не буде комфортного освітнього середовища без інвестицій з боку громади у ремонт приміщень, матеріально-технічне оснащення, створення безбар’єрного доступу та інклюзивного середовища, забезпечення якісного й здорового харчування.

  Виконання освітньої програми у значній мірі залежить від зусиль засновника щодо забезпечення закладу відповідним навчальним обладнанням. Стратегічний розвиток освіти у громаді, якісний менеджмент закладів освіти, професійний розвиток педагогів – ще одні напрями відповідальності засновника.

  Щоб ефективно управляти освітою у громаді та ухвалювати обґрунтовані рішення, засновнику необхідно володіти інформацією про стан справ у закладах. Таку інформацію засновнику можуть надати результати інституційного аудиту – нової для України процедури вивчення діяльності школи, що прийшла на зміну державній атестації шкіл.

  Матеріал читайте на сайті ДСЯО.