• In English
  • Державна регуляторна служба України підтримала ініціативу проекту «Регуляторна мапа України», який став фіналістом найбільшого національного конкурсу IT-проектів на основі відкритих даних – Open Data Challenge
    Державна регуляторна служба України, опубліковано 15 травня 2018 року о 16:21

    ДРС підтримала громадську ініціативу проекту «Регуляторна мапа України», до команди якої увійшли фахівці з ІТ-технологій, комунікацій, а також експерти з регуляторної політики. Проект став фіналістом Open Data Challenge - найбільшого національного конкурсу IT-проектів на основі відкритих даних.

    Попереду 4 місяці інкубації в 1991 Open Data Incubator, робота над реалізацією проекту і фінал конкурсу, що відбудеться у вересні цього року.

    «Ми пропонуємо створити інформаційно-аналітичну систему, що забезпечує автоматизований збір, обробку та поширення інформації про регуляторну діяльність органів місцевого самоврядування для ширшого залучення до неї громадськості та бізнесу, здійснення регуляторного нагляду в напівавтоматичному режимі та виявлення неефективних і корупціогенних рішень, з метою усунення бар’єрів економічного розвитку регіонів і поширення кращих практик» - зазначив ініціатор проекту Олександр Пліва, член Громадської ради при Державній регуляторній службі України.

    Унікальне рішення з використанням відкритих даних дозволить автоматизувати процеси моніторингу регуляторної діяльності органів місцевого самоврядування і з мінімальними витратами ресурсів встановити регуляторний нагляд, забезпечити взаємодію заінтересованих сторін та сприяти зменшенню адміністративного навантаження на бізнес, а також корупційних проявів.

    Нагадаємо, нещодавно були внесені зміни до постанови КМУ №835. Завдяки зусиллям усіх, хто працював над змінами до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, після набрання чинності постановою КМУ №1100 від 20 грудня 2017 року вже до 8 травня 2018 року усі регуляторні органи мали оприлюднити на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua переліки рішень, що формують бізнес-клімат країни.

    Такі переліки мають містити не тільки назви регуляторних актів та дату набрання ними чинності, а й інформацію про строки проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та посилання на місце їх оприлюднення. І все це у зручному, машиночитаному форматі, який дозволить опрацьовувати її в автоматичному режимі.

    Тож вже скоро можна буде легко з’ясувати, наприклад, рівень зарегульованості бізнесу у тому чи іншому місті і те, як органи місцевого самоврядування виконують положення регуляторного законодавства і насправді дбають про те, аби підприємцям було простіше вести свою діяльність.

    Open Data Challenge — це найбільший національний конкурс інноваційних IT-проектів на основі відкритих даних, який покликаний залучити розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів до використання відкритих даних для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем українського суспільства. Конкурс в Україні проводиться у рамках проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України та у партнерстві з Фондом Східна Європа та 1991 Open Data Incubator.