• In English
 • Держава приділяє значну увагу розвитку театральної галузі, що резонує з сучасним суспільним інтересом, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 17 квітня 2018 року о 19:51

  Під час прес-конференції в ІА «УНІАН», присвяченій одній із яскравих театральних подій року – ХХ Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії», Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що держава приділяє значну увагу розвитку театральної галузі, яка резонує з сучасним суспільним інтересом.

  «Я без перебільшення можу сказати, що сьогодні наша країна переживає театральний бум. Про це свідчить не тільки статистика по відвідуванню театрів по всій Україні, а й загальний резонанс від театральних подій, які охоплюють всі регіони. У нас нарешті починає відроджуватися гастрольна діяльність, цього року ми подолали законодавчий бар’єр, який унеможливлював  гастрольну діяльність або фінансування нових постановок.  З цього року розпочнеться  інвестування в гастрольну діяльність та репертуарний розвиток  театральної галузі, і це є надзвичайно важливо для розвитку культури загалом», - говорить Євген Нищук.

  Міністр культури відзначив, що фестиваль «Мельпомена Таврії» є  одним із  найстаріших, найсистемніших і найбільших театральних фестивалів в Україні, який переживав  різні часи та  попри все щороку збирав велику кількість театральних колективів з усієї України.

   «Важливим аспектом фестивалю  є залучення  до театрального форуму не тільки державних театрів, а й експериментальних  театрів, театрів студій, які підживлюють академічні  театри, дають поштовх до творчих дискусій та  аналізу. Ще однією особливістю фестивалю  є те, що він охоплюватиме два  близьких південних  міста – Херсон та Миколаїв та дає можливість ознайомитись з театральними новинками ще більшій кількості відвідувачів», - розповідає Євген Нищук.

  Він також подякував професійній команді Фестивалю, яка традиційно на дуже високому рівні зустрічає  та організовує театральні події для численних театрів не лише з України, а й з усієї Європи та інших країн світу.

  «Театральне життя в Україні вирує і фестиваль «Мельпомена Таврії»  вкотре доведе його високу якість  і велику місію  - вести до  миру,  до поваги один до одного і до любові», - додав Міністр культури.

  Президент фестивалю «Мельпомена Таврії», генеральний директор – художній керівник театру Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Куліша Олександр Книга розповів, що театральну афішу ХХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» складає 51 вистава  43 театрів із 11 країн світу. Серед них -  Португалія, Німеччина, Литва, Польща, Угорщина, Туреччина, Ізраїль, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова. Під час фестивалю буде задіяно 20 сценічних майданчиків  двох міст  - Херсона та Миколаєва, вистави якого матимуть можливість  відвідати  близько 25 тисяч глядачів.

  «Квитки на більшість вистав  вже давно розкуплені  жителями Херсонщини, що вчергове підтверджує, що Театр сьогодні живе  і доводить, наскільки сьогодні він потрібен нашим громадянам», - говорить Олександр Книга.

  «Нашому фестивалю вже 20 років, і ми бачили як зростали наші українські театри, спостерігали, як вони прогресували, виконуючи при цьому  свою функцію - об’єднувати людей  та  дарувати їм свято».

  «Наш фестиваль розвивається професійно, щорічно дарує багато нових театральних відкриттів, нових режисерських та акторських робіт,  дарує пізнання національних театрів різних напрямків. Чим більше Україна матиме творчих  імпрез, творчих зустрічей,  спіткань з різними країнами, тим краще і гучніше звучатиме діалог між різними країнами, до якого ми відкриті», -   додає  народна артистка України Лариса Кадирова.