• In English
  • Держава має створити уніфіковані протоколи реабілітації поранених захисників, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 30 січня 2018 року о 12:11

    Держава має випрацювати спільний підхід та уніфіковані протоколи реабілітації поранених, незалежно від форми власності чи відомчої приналежності закладу, який надає реабілітаційні послуги. Про це заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час відвідин «Реабілітаційного центру Фонду братів Кузьміних» у Житомирі.

    «Завдяки трастовим фондам НАТО ми зараз маємо можливість покращувати реабілітаційну базу, але треба випрацювати спільні протоколи реабілітації. Держава має співпрацювати з громадськими ініціативами, які вже показують реальні результати», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона переконана, що наростити кількість і якість послуг із реабілітації поранених вояків можна, використавши потенціал співпраці в цій сфері з неурядовим сектором та міжнародними партнерами.

    Керівник секції Трастових фондів НАТО Фредерік Пежо запросив Реабілітаційний центр до участі в тренінгах, які організовує Північноатлантичний альянс для фахівців-реабілітологів. Він повідомив, що за останній рік відбулося понад 100 таких заходів, включно з підготовкою близько 2000 спеціалістів із психологічної допомоги. У жовтні 6 реабілітологів із військових госпіталів Львова та Ірпеня пройшли підготовку у Вашингтоні.

    За словами заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації Ярослава Лагути, питання реабілітації військовослужбовців особливо гостре для області. Нині на Житомирщині проживають 10,5 тисяч демобілізованих учасників АТО, з них близько 700 – з інвалідністю.

    «Хлопці, які захищали наш мир, мають отримувати найкращу допомогу», – сказав голова «Реабілітаційного центру Фонду братів Кузьміних» Сергій Кузьміних. Він, а також його брат – відомий комбат-«кіборг» донецького аеропорту Олег Кузьміних провели ознайомчу екскурсію Центром і розповіли про послуги, які надають його фахівці, та про нагальні потреби у сфері реабілітації поранених військовослужбовців. «Реабілітація наших військовослужбовців – це, насамперед, про те, наскільки свідоме суспільство свого обов`язку перед тими, хто боронить державу. Так ми показуємо бійцям, що вони важливі для нас. Ті, хто зараз на фронті, мають знати, що в разі біди їх не кинуть напризволяще», – наголосив Олег Кузьміних.

    Довідково 

    Реабілітаційний центр Фонду братів Кузьміних відкрився у січні 2017 року в Житомирі. Центр надає безоплатну допомогу бійцям АТО і дітям з дитячим церебральним паралічем. За рік роботи Центр надав висококваліфіковану реабілітаційну допомогу понад 100 військовослужбовцям та близько 50 дітям. У вересні 2017 року розпочав свою роботу аналогічний реабілітаційний центр у місті Черкаси. Фонд планує розширювати базу і можливості з реабілітації поранених бійців АТО та дітей із важкими захворюваннями.

    Держава має створити уніфіковані протоколи реабілітації поранених захисників, - Іванна Климпуш-Цинцадзе Держава має створити уніфіковані протоколи реабілітації поранених захисників, - Іванна Климпуш-Цинцадзе