• In English
 • Держава має працювати як сервіс, – Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 серпня 2019 року о 16:38

  Ключове завдання сьогодні – сформувати спроможну мережу опорних навчальних закладів і розбудувати Новий освітній простір (НОП) з критеріями доступності, обґрунтуванням кількості учнів. Адже вона формує доступність до освітньої послуги. Це завдання, над яким має працювати новий Уряд спільно з освітянською спільнотою. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час щорічної конференції «Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи».

  «Я хотів би говорити сьогодні про державу як сервіс. Адже сьогодні людина звертається до держави саме за послугою – освітньою, адміністративною, медичною, безпековою. І ми повинні говорити про нові стандарти сервісу надання послуги, які не можуть розглядатися окремо від інфраструктури. Ми говоримо про ті 12 тисяч проектів, які було запроваджено за ці 5 років і які показують новий підхід у сервісах і у новій інфраструктурі.

  Саме такі стандарти ЦНАП, медичних амбулаторій, Нового освітнього простору, центрів безпеки, дитячих будинків сімейного типу розроблено Мінрегіоном спільно з профільними міністерствами. І ці стандарти мають бути однаковими як для Чернівецької, так і для Житомирської чи Луганської областей», – сказав Геннадій Зубко.

  За словами урядовця, одним з найважливіших критеріїв стандартів надання якісної послуги є її доступність. Для цього було розроблено для кожної окремо взятої послуги спроможну мережу зі своїми критеріями доступності.

  «Коли ми починали в 2015 році, на місцях ЦНАП називали стіл, стілець і комп’ютер. Сьогодні нові ЦНАП можуть надавати від 60 до 600 послуг, які людина може отримати за 30 хвилин.

  Так само під час формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги, яка налічує 4223 сільських амбулаторії, було закладено відстань 5 км до найближчої сільської амбулаторії.

  Мережа Центрів безпеки, яка має запрацювати у майбутньому, розбудовується за критерієм двадцятихвилинної доступності як до рятувальної служби, так і екстреної медицини, .

  Спроможна мережа Нового освітнього простору, який має бути у всіх опорних школах. Стандарти для НОП ми впроваджуємо вже 2 роки. Це 4 обов’язкові вимоги: енергоефективність та безпека, безбар’єрність, мотивуючий дизайн, сучасне обладнання. На сьогодні в 634 школах та дитсадках створено НОП, навчається 285 тисяч дітей», – наголосив він.

  Віце-прем’єр-міністр зазначив, що зараз не простий турбулентний період – українці проголосували за нову політичну силу, яка має на сьогодні повноту влади, відповідальності і фактично, свободу дій та рішень. «Але я точно знаю, що нова політична сила прийшла не на порожнє місце. Вона прийшла на той фундамент, який створювався 5 років», – Геннадій Зубко.