• In English
 • Держаудитслужба та USAID розпочали програму з удосконалення системи фінансового контролю за коштами міжнародних донорів
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 15 травня 2024 року о 10:54

  14 травня Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва провела онлайн-зустріч з керівництвом Проекту з реформування державних підприємств (SOERA) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

  Під час початкового етапу співпраці спеціалісти SOERA сприятимуть технічній підтримці та посилення інституційної спроможності Держаудитслужби, зосереджуючись насамперед на аудиті державних коштів, які стосуються DBS (Direct Budget Support), наданих Урядом США та іншими міжнародними донорами України.

  Алла Басалаєва зазначила, що Державна аудиторська служба відкрита для реформ і вдосконалення своєї роботи на основі провідних міжнародних практик.

  «Це для нас важливо, оскільки зараз, коли значні кошти витрачаються на оборону країни та її відновлення, аудитори максимально залучені до контролю ефективного використання цих грошей», – підкреслила Алла Басалаєва.

  Зі свого боку керівниця українського Офісу економічного зростання USAID Дарина Наконечна відзначила, що після повномасштабного російського вторгнення США стали одним із найбільших донорів бюджетної підтримки України. Саме тому американське Агентство з міжнародного розвитку підтримало Міністерство фінансів України щодо комплексного проведення реформ у сфері державного фінансового контролю та управління державними фінансами.

  «Ми розуміємо ключову роль у цих процесах Державної аудиторської служби України, без якої неможливо забезпечити ефективний і результативний контроль за витратами бюджетних коштів, наданих Урядом США, так й інших міжнародних партнерів. Тому ми готові технічно сприяти інституційній роботі Держаудитслужби», – наголосила Дарина Наконечна.

  Координатор проєкту SOERA Дмитро Ануфрієв уточнив, що фокус програми буде зосереджений на тих процесах, які релевантні до фінансової допомоги з боку США, що стосуються передусім відшкодування заробітної плати держслужбовцям, педагогічним працівникам, медикам за Програмою медичних гарантій, а також інших соціальних виплат.

  Нагадаємо, що, відповідно до Адміністративної домовленості про співпрацю з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF), Держаудитслужба сприяє захисту фінансових інтересів Європейського Союзу в Україні.