• In English
 • Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 жовтня 2022 року о 14:39

  У 2023 році Україна потребує 38 млрд доларів для фінансування дефіциту бюджету і ще 17 млрд доларів для термінового відновлення. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 25 жовтня під час спільної прес-конференції з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем та Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн у Берліні.

  «росія активізувала свої атаки проти енергетичного сектору України та нашої критичної інфраструктури. Для того, аби швидко відбудувати пошкоджені об’єкти та не допустити гуманітарної катастрофи, нам необхідне фінансування від партнерів у розмірі 17 млрд доларів. Ми над цим зараз активно працюємо», — відзначив Прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль розповів, що Україна на 2023 рік планує знизити дефіцит бюджету, але все одно потребуватиме зовнішньої допомоги від партнерів у розмірі 38 млрд доларів. За словами очільника українського Уряду, відповідні кошти наша держава розраховує отримати приблизно в рівній мірі від ЄС, США та МВФ.

  Крім того, Денис Шмигаль наголосив, що за результатами Другої конференції з відновлення України буде створена нова координаційна платформа, яка стане фінансовим аналогом безпекових зустрічей у Рамштайні.

  «Financial coordination platform and meetings дозволить скоординувати фінансову допомогу для України тут і зараз. Крім того, відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи, і для успіху цього проекту нам потрібно скоординувати в одному місці всіх партнерів з країн G7, ЄС та представників міжнародних фінансових організацій», — підкреслив Прем’єр-міністр України.

  За словами Федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца, міжнародна підтримка Україні забезпечена зараз для захисту від російської агресії і буде забезпечена після війни для якісного відновлення.

  Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у свою чергу наголосила, що ЄС працює над тим, аби Україна отримувала прогнозовану фінансову підтримку протягом всього 2023 року, а також над тим, аби конфіскувати заморожені активи росії на користь України.

  Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи Денис Шмигаль: Відновлення України стане найбільшим інвестиційним проектом в історії Європи