• In English
 • Денис Шмигаль: Відбудова, нова ветеранська політика, освіта й соціальна сфера — серед ключових пріоритетів Плану дій Уряду на 2024 рік
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 лютого 2024 року о 15:36

  Відновлення України є одним із пріоритетів Плану дій Уряду на 2024 рік. Воно передбачатиме модернізацію енергетичної, критичної, транспортної та соціальної інфраструктури. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Вчора ми разом зі Світовим банком презентували третій звіт щодо потреб на відновлення. Нова цифра — 486 млрд доларів. На швидке відновлення України необхідно 15 млрд доларів. Працюємо з партнерами. Розширюємо роботу Мультидонорської платформи», — зауважив очільник Уряду.

  Крім того, продовжується робота над конфіскацією та використанням заморожених російських активів на користь України та відбудови. Мають запрацювати всі три компоненти програми єВідновлення. 

  Ще один пріоритет Плану дій Уряду на 2024 рік, як повідомив Прем’єр-міністр, — нова ветеранська політика. 

  «Стратегічні точки ми визначили ще минулого року. Реабілітація, цифрові послуги, робота, навчання, житло, реформа ВЛК. Цьогоріч плануємо оновлення Єдиного державного реєстру ветеранів, аби кожен наш Герой міг скористатися всіма пільгами та інструментами підтримки», — підкреслив Глава Уряду.

  Вже незабаром, за його словами, по всій країні мають приступити до роботи понад 10 тисяч помічників ветеранів. Це один із ключових елементів системи переходу від військової служби до цивільного життя.

  Також цього року буде побудовано Національне військово-меморіальне кладовище у Київській області. Це буде місце, де українці зможуть поховати полеглих Героїв та гідно вшанувати їхню пам’ять. 

  Наступний пріоритет — освіта для успішної країни. Як повідомив Денис Шмигаль, виплати українським освітянам цього року будуть збільшені на 21%.

  «Виділяємо 2,5 млрд грн на облаштування укриттів.  У чотирьохстах закладах освіти почне працювати служба освітньої безпеки. На розвиток НУШ — Нової української школи, виділяємо 1,5 млрд грн. Оновлюємо професійно-технічну освіту.  В планах запустити 80 навчально-практичних центрів для підготовки фахівців, які будуть затребувані на ринку праці та мати сучасні галузеві знання», — зазначив Денис Шмигаль.

  Також, за словами Прем’єр-міністра, цьогоріч відбудеться масштабна реформа вищої освіти. Її мета —  щоб 60% студентів отримували різні види державної підтримки.

  Серед інших пріоритетів — соціальна сфера.

  «Соціальний перехід. Ця назва відображає суть запланованих змін, адже ми переходимо від моделі залежності людини від держави до формування її спроможності. Велика увага буде приділятися формуванню реєстрів. Держава буде детально бачити хто і скільки отримує, аби максимально справедливо розподілити наявні кошти», — наголосив очільник Уряду.

  Прем’єр-міністр зауважив, що держава також буде стимулювати розвиток ринку соціальних послуг. Запровадить принцип «гроші ходять за людиною» і в соціальній сфері. У березні планується індексація пенсій. Загалом соціальні видатки державного бюджету складуть 470 млрд грн, що на 25 млрд грн більше, ніж минулого року.

  Сучасна доступна медицина — ще один пріоритет Плану дій Уряду на цей рік.

  «Реабілітація та психологічна допомога — це нові акценти. Плануємо створення не менше 30 центрів ментального здоров’я в кластерних лікарнях. Розпочнемо проекти реконструкції та модернізації не менше 100 наших лікарень», — відзначив Денис Шмигаль.

  Видатки на охорону здоров'я, за його словами, загалом становитимуть 239 млрд грн, що на 31 млрд грн більше, ніж минулого року.

  Денис Шмигаль: Відбудова, нова ветеранська політика, освіта й соціальна сфера — серед ключових пріоритетів Плану дій Уряду на 2024 рік