• In English
 • Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 липня 2023 року о 15:01

  У Києві, 28 липня, відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра, Міністра закордонних справ Держави Катар шейха Мухаммада бін Абдулрахмана бін Джассіма Аль Тані. Цей перший візит Прем’єр-міністра Катару з початку встановлення дипломатичних відносин між країнами.

  «Цінуємо, що ви перебуваєте з візитом у Києві в ці дні, коли росія продовжує вести неоколоніальну за своєю суттю війну проти України. Ваш візит у такий складний для українського народу час є важливим сигналом і свідченням солідарності та підтримки України з боку вашої держави», — зазначив Денис Шмигаль.

  Сторони відзначили важливість відновлення роботи Чорноморської зернової ініціативи та необхідність продовження реалізації зернової ініціативи «Grain from Ukraine».

  Денис Шмигаль наголосив, що вийшовши із Чорноморської зернової ініціативи, росія поставила під загрозу життя мільйонів людей у всьому світі, насамперед у країнах Африки та Азії.

  «Вихід із зернової угоди, воєнні злочини й злочини проти людяності, геноцид з боку росії вимагають негайної та рішучої відповіді міжнародної спільноти», — відзначив очільник українського Уряду.

  Прем’єр-міністри також детально обговорили ініційовану Президентом України Володимиром Зеленським Формулу миру. Зокрема, обмінялися думками щодо реалізації конкретних кроків цієї формули в таких напрямках як «Продовольча безпека», «Енергетична безпека» та «Звільнення полонених і депортованих осіб».

  Денис Шмигаль подякував Катару за готовність докласти посередницьких зусиль з метою повернення українських дітей, яких росія незаконно вивезла і продовжує утримувати на своїй території.

  Серед інших питань Прем’єр-міністр України та Прем’єр-міністр Катару обговорили План відбудови нашої держави. Денис Шмигаль висловив вдячність за надання Україні 100 млн доларів гуманітарної підтримки. Ці гроші будуть спрямовані на відновлення у сфері медичного забезпечення, освіти, гуманітарне розмінування та інші важливі соціальні й гуманітарні проекти.

  Окремо Глава Уряду України відзначив виділення 50 спеціальних стипендій для українців з можливістю навчання в Катарському університеті

  Прем'єр-міністри також домовилися тісно співпрацювати в межах Спільної міжурядової комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва. А також утворити інші спеціалізовані робочі групи й комісії для напрацювання питань у різних сферах: від високих технологій і діджиталізації до постачання питної води в тих регіонах України, де це потрібно.

  Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару Денис Шмигаль провів зустріч із Прем’єр-міністром Катару