• In English
 • Денис Шмигаль: Під конфіскацію мають потрапити як активи російських олігархів, так і суверенні активи росії
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 грудня 2023 року о 16:36

  Головним ресурсом відбудови України мають стати конфісковані російські активи. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Для легітимної конфіскації заморожених російських активів Україна запропонувала чітку і зрозумілу дорожню карту. Один із ключових елементів — це робота Міжнародного реєстру збитків, який був створений рішенням Ради Європи та працюватиме в Нідерландах», — відзначив Прем’єр-міністр.

  На засіданні 1 грудня Уряд затвердив два документи, які сприятимуть якісному функціонуванню реєстру.

  «З огляду на те, що цей реєстр працюватиме в електронній формі, то Мінцифри та Мін’юст України мають розробити й передати технічні вимоги для створення програмного забезпечення такого реєстру. Мінцифри також має розробити можливість для українців подавати через Дію заяви про відшкодування збитків або втрат», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Другий документ, за словами Прем’єр-міністра, — це пропозиції України щодо класифікації категорій збитків, що підлягають компенсації. Це, на його думку, дозволить системно підійти до передавання всієї інформації про збитки, втрати та шкоду, яку заподіяла росія як державі Україна, так і кожному з українських громадян та українським юридичним особам.

  Очільник Уряду повідомив, що цього тижня двопартійна та двопалатна група членів Конгресу США представила законопроект про конфіскацію активів підсанкційних російських олігархів на користь відновлення України.

  «Цей документ розширює можливості Міністерства юстиції США щодо конфіскації та дає йому повноваження передавати на користь України всі кошти від конфіскованих Урядом США російських активів», — зазначив Денис Шмигаль.

  Очільник Уряду також висловив сподівання, що вже цього місяця Єврокомісія представить план використання заморожених суверенних активів росії задля підтримки України: «Під конфіскацію мають потрапити як активи російських олігархів, так і суверенні активи росії. Це єдиний шлях показати кремлівському режиму, що його стратегія виснаження не спрацює».

  Денис Шмигаль: Під конфіскацію мають потрапити як активи російських олігархів, так і суверенні активи росії