• In English
 • Денис Шмигаль: Україна вже домовилася про підтримку на 10 млрд доларів
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 травня 2022 року о 13:12

  На сьогодні Україна вже домовилася про підтримку на 10 млрд доларів різними інструментами: кредитами, грантами, допомогою, проєктами. Більше ніж 4,5 млрд доларів вже отримано. Про це Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль повідомив в інтерв’ю «РБК-Україна».

   «На травень ми очікуємо наступних 5 млрд доларів. Домовилися особисто з керівницею МВФ Крісталіною Георгієвою, що Фонд допоможе зібрати Україні цю різницю щомісяця», - наголосив Денис Шмигаль.

  Також Прем‘єр-міністр повідомив, що Канада одна з перших країн, яка ініціювала передати Україні частину SDR. Зараз ведуться переговори про відповідні рішення й з іншими партнерами. Крім того, вже є домовленості, що США в зазначеній різниці у 5 млрд даватимуть 2 млрд щомісяця. 

  «У пакеті підтримки для України на 33 млрд, який вони схвалили, понад 8 млрд доларів — це на чотири місяці. Тобто вони щомісяця робитимуть внесок через адміністративний рахунок МВФ на суму понад 2 млрд доларів», - зазначив Денис Шмигаль.

  В цілому, за словами Глави Уряду, потреби українського бюджету оцінюються сьогодні на рівні 4,5-5 млрд доларів на місяць. Це, зокрема, постачання зброї, виплата додаткових збільшених платежів армії, гуманітарна, соціальна підтримка, розмінування.

  Повний текст інтерв'ю за посиланням.

  Денис Шмигаль: Україна вже домовилася про підтримку на 10 млрд доларів