• In English
 • Денис Шмигаль та Джон Керрі обговорили досягнення кліматичної нейтральності
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 травня 2021 року о 20:21

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Спеціальний посланник Президента США з питань клімату Джон Керрі обговорили енергетичну безпеку, а також співпрацю у сфері відновлювальної енергетики й зеленого переходу.

  Глава Уряду відзначив важливість стратегічної співпраці України й США та висловив сподівання, що вона також охоплюватиме співробітництво в боротьбі зі зміною клімату.

  Прем’єр-міністр зазначив, що Україна ставить перед собою масштабні цілі у сфері боротьби зі змінами клімату.

  «Україна відповідально ставиться до оголошення своєї кліматичної цілі. У межах розроблення Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди відбуваються активні обговорення між міністерствами, бізнесом, громадськістю, адже ми прагнемо взяти таке зобов’язання, що буде амбітним, але в той же час реалістичним і досяжним», — сказав очільник Уряду.

  За словами Прем’єр-міністра, досягнення кліматичної нейтральності вимагає одночасних проектів в інфраструктурі, освіті, озелененні, управлінні відходами тощо. Він додав, що Україна готова спільно з США працювати над різними проектами, що стосуються змін клімату та розвитку «зеленої» економіки на основі нових технологій.

  Крім того, Денис Шмигаль і Джон Керрі порушили питання енергетичної безпеки. Глава Уряду зауважив, що на тимчасово окупованих українських територіях вже закрито десятки вугільних шахт без дотримання екологічних процедур, що загрожує безпеці регіону.

  Прем’єр-міністр підкреслив, що на деяких об’єктах є ризик потрапляння забрудненої радіацією води до питних горизонтів, і через річкову систему — до Азовського моря.

  «Для обстеження цієї ділянки необхідно направити експертів МАГАТЕ. Організація такої спостережної місії — це внесок у безпеку регіону. Адже на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей розташовувалось майже 1200 джерел іонізуючого випромінювання», — зазначив Денис Шмигаль.

  Водночас Глава Уряду зауважив, що на східних територіях України є простір для створення нової економіки, заснованої на кліматичній нейтральності.

  «Ця територія багата сировиною, там є кваліфіковані кадри. Там може бути створено кластер сучасних виробництв. В Уряді вже розробляють відповідну стратегію, метою якої є створення особливих стимулів для інвесторів», — підкреслив Прем’єр-міністр і додав, що участь США у цих проектах могла б стати прикладом для світу.

  Денис Шмигаль та Джон Керрі обговорили досягнення кліматичної нейтральності Денис Шмигаль та Джон Керрі обговорили досягнення кліматичної нейтральності