• In English
 • Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 травня 2022 року о 15:07

  Україна високо цінує підтримку Хорватії в боротьбі за нашу незалежність і свободу. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі в Києві 8 травня з Прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем.

  Денис Шмигаль підкреслив, що візит очільника Уряду Хорватії до Києва у період масштабного російського збройного вторгнення є мужнім виявом солідарності та підтримки українського народу.

  «Хорватія з власного нещодавнього досвіду розуміє біль і звитягу українців. Україна усвідомлює особливе ставлення і підтримку з боку хорватського народу, який через війну виборов свою незалежність», — відзначив Прем’єр-міністр України.

  Денис Шмигаль подякував Хорватії за гуманітарну й фінансову підтримку, а також за допомогу в оборонній сфері.

  «Хорватія також є одним із драйверів у питанні приєднання України до Європейського Союзу. Найближчим часом ми завершимо заповнення другої частини опитувальника, що необхідний для отримання статусу кандидата. Очікуємо схвального рішення Ради ЄС у червні. Це важливо для всіх українців. Європейська перспектива стане вагомим подарунком українцям, які боронять європейські кордони та європейське майбутнє нашої країни», — підкреслив очільник українського Уряду.

  Денис Шмигаль та Андрей Пленкович серед іншого обговорили взаємодію в межах розслідування Міжнародним кримінальним судом злочинів російських військових в Україні та надання технічної допомоги в розмінуванні українських територій.

  «Хорватія має унікальний досвід у проведенні розмінування звільнених територій. Вже зараз для відновлення окремих регіонів України нам потрібне спеціальне обладнання й техніка. Наші експерти розпочали переговори з цього питання», — відзначив Прем’єр-міністр України.

  Очільник Уряду України поінформував хорватського колегу, що Міжнародний валютний фонд створив спеціальний адміністративний рахунок, через який можна фінансово підтримати відновлення України та задоволення її потреб у гуманітарній та соціальній сферах. Денис Шмигаль також звернувся з пропозицією виділити Україні частину коштів, отриманих Хорватією після останнього перерозподілу МВФ країнам-членам спеціальних прав запозичень.

  Андрей Пленкович зі свого боку запевнив, що Хорватія буде підтримувати Україну й надалі. І як знак солідарності, із сьогоднішнього дня хорватське посольство відновлює роботу в Києві.

  Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні Денис Шмигаль та Андрей Пленкович обговорили співпрацю України та Хорватії в розмінуванні та відновленні