• In English
 • Денис Шмигаль обговорив покращення бізнес-клімату з представниками австрійських підприємств в Україні
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 листопада 2021 року о 14:06

  Уряд цінує практичний внесок Австрії й австрійського бізнесу у розвиток економіки України. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Гернотом Пфандлером та представниками австрійського бізнесу.

  «Попри пандемію, товарообіг між нашими країнами у першому півріччі 2021 року зріс на 67,5% і вже склав 966,9 млн доларів. Ми зацікавлені в подальшому розвитку співпраці, адже австрійські підприємства створили в Україні тисячі робочих місць, сплачують значні податки, а Австрія входить у ТОП-6 найбільших інвесторів в Україну», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Під час зустрічі було порушено низку питань щодо покращення бізнес-клімату. Зокрема, очільник Уряду наголосив, що Україна докладає максимум зусиль для реалізації судової реформи.

  «Ухвалені відповідні закони. Попри колосальний спротив, запрацювала Етична комісія — це один з тих кроків, що сприятимуть очищенню судової системи. Усі гілки влади, усе українське суспільство має докласти зусиль для впровадження цієї дійсно важливої реформи», — наголосив Прем’єр-міністр.

  Також Денис Шмигаль підкреслив, що задля підтримки бізнесу в Україні Уряд утворив Експортно-кредитне агентство.

  «Ми лише починаємо цей шлях, але завжди готові долучати бізнес і приймати слушні пропозиції для розвитку агентства», — зазначив Глава Уряду.

  Серед іншого, сторони обговорили питання збільшення дозволів на міжнародні вантажні перевезення. Прем’єр-міністр відзначив, що Україна порушила це питання на рівні Європейського Союзу, веде активний діалог із Польщею, а також утворена відповідна двостороння робоча група. Глава Уряду висловив переконання, що невдовзі це питання буде вирішено.

  Під час розмови з представниками банківського сектору Прем’єр-міністр зауважив, що держава полегшила умови отримання іпотечних кредитів під 7%.

  «Наша мета — стимулювати розвиток ринку первинного будівництва, щоб банки могли активніше видавати іпотечні кредити під 7%», — зазначив Денис Шмигаль.

  Крім того, Прем’єр-міністр підкреслив, що критично важливою темою на сьогодні є розвиток енергоефективності, особливо на фоні енергетичної кризи у світі. Денис Шмигаль повідомив, що за ініціативою Президента Володимира Зеленського наступного року буде реалізовуватися масштабна програма з енергомодернізації й закликав австрійський бізнес долучатися до цих проектів.

  Денис Шмигаль обговорив покращення бізнес-клімату з представниками австрійських підприємств в Україні Денис Шмигаль обговорив покращення бізнес-клімату з представниками австрійських підприємств в Україні Денис Шмигаль обговорив покращення бізнес-клімату з представниками австрійських підприємств в Україні Денис Шмигаль обговорив покращення бізнес-клімату з представниками австрійських підприємств в Україні Денис Шмигаль обговорив покращення бізнес-клімату з представниками австрійських підприємств в Україні Денис Шмигаль обговорив покращення бізнес-клімату з представниками австрійських підприємств в Україні Денис Шмигаль обговорив покращення бізнес-клімату з представниками австрійських підприємств в Україні Денис Шмигаль обговорив покращення бізнес-клімату з представниками австрійських підприємств в Україні