• In English
 • Денис Малюська: Впровадження права довірчої власності забезпечить доступні кредити для бізнесу
  Міністерство юстиції України, опубліковано 23 вересня 2019 року о 14:43

  Спрощення ведення бізнесу та поліпшення інвестиційного клімату в Україні – головні цілі, які переслідує прийнятий Верховною Радою Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (проект №1059). Крім того, нововведення, передбачені у цьому законі, сприятимуть зростанню України в рейтингу Світового банку Doing Business, який є одним з ключових стратегічних індикаторів для інвесторів та міжнародних партнерів. На цьому наголосив Міністр юстиції України Денис Малюська.

  «Одне з важливих нововведень – впровадження нового для українського законодавства права довірчої власності, яке поліпшить ситуацію в питанні забезпечення договірних зобов'язань між кредитором і позичальником. Це абсолютно новий інструмент забезпечення виконання кредитних зобов’язань, який зменшує до обґрунтованого мінімуму ризики кредиторів, пов’язані з поверненням проблемної заборгованості, та створює передумови для зростання обсягів кредитування бізнесу», – зазначив Денис Малюська.

  За його словами, це нововведення забезпечить ефективний захист прав кредиторів, мінімізуючи ризики неповернення або несвоєчасного повернення боржниками отриманих ними кредитів та, як наслідок, довготриваючих судових спорів.

  З одного боку, статус кредитора як довірчого власника обмежує можливість боржника вивести об’єкт забезпечення з-під обтяження та уникнути виконання зобов’язання. З другого – боржникам надаються певні гарантії, які зменшують ризики зловживання кредиторами (довірчими власниками) своїми правами.

  «Таким чином, закон має вирішити одну з головних проблем економіки України – недоступність для вітчизняного бізнесу кредитних коштів – та знизити кредитні ставки на комерційне та споживче кредитування», – заявив Міністр юстиції.

  Крім цього, закон передбачає скасування пайового внеску, додатковий захист прав міноритарних акціонерів, підвищення якості та швидкості господарського судочинства, а також збільшення кількості товариств з обмеженою відповідальністю, що діють на підставі модельного статуту.

  «Переконаний, з подібними ініціативами ми забезпечимо динамічне зростання України у рейтингу Doing Business», – наголосив очільник відомства.