• In English
 • Делегація Міністерства оборони України взяла участь в українсько-французькому стратегічному діалозі
  Міністерство оборони України, опубліковано 02 липня 2020 року о 12:19


  На виконання спільних домовленостей, під головуванням з української сторони заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолія Петренка та з французької – генерального директора Головного управління міжнародних відносин і стратегії Міністерства збройних сил Французької Республіки Аліс Гіттон, проведено українсько-французький стратегічний діалог.

  Головним акцентом зазначеного діалогу було обговорення питань врегулювання безпекової ситуації на сході України в умовах триваючої збройної агресії Російської Федерації проти нашої держави та посилення міжнародної підтримки, зокрема в рамках діяльності у “нормандському форматі”, у питаннях відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

  Важливим елементом спільної дискусії став розгляд актуального стану та перспектив європейської і євроатлантичної інтеграції України з урахуванням набуття Україною статусу партнера НАТО з розширеними можливостями, а також участі оборонного відомства та Збройних Сил України в проектах Європейського Союзу.

  Представники української сторони ознайомили французьких колег з поточними результатами реалізації завдань оборонної реформи, станом опрацювання основних стратегічних та програмних документів, завданнями на короткострокову перспективу.

  Французька сторона відзначила прогрес, досягнутий Україною у реалізації завдань оборонної реформи в Міністерстві оборони та Збройних Силах України, а також підтвердила воєнно-політичну підтримку Французької Республіки у прагненні нашої держави розвивати та поглиблювати партнерство з НАТО та ЄС.

  «Сьогодні наші партнери можуть засвідчити рівень здобутків оборонної реформи та досягнень у реалізації завдань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також бути переконаними, що ми продовжимо рухатись вперед обраним стратегічним курсом навіть в умовах нових безпекових викликів і загроз», - зазначив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко.

  У ході переговорів сторони обговорили низку перспективних проектів в рамках двостороннього співробітництва за воєнно-політичним, військово-технічним та військовим напрямками.

  Окрему увагу було приділено питанню участі українських та французьких підрозділів в операціях з підтримання миру та безпеки у різних куточках світу. Французька сторона ознайомила зі станом розгортання миротворчих операцій на африканському континенті, у яких беруть участь військовослужбовці збройних сил Французької Республіки. Представники української делегації поінформували французьких колег щодо участі національного персоналу та контингентів в операціях і місіях з врегулювання криз у найбільш вразливих регіонах світу та зазначили, що цю участь буде продовжено.

  Сторони позитивно оцінили стан та перспективи розвитку двостороннього оборонного співробітництва і погодились на важливості для обох країн підтримання активного воєнно-політичного діалогу.

  «Французька Республіка – важливий партнер України. Те, що ми, незважаючи на обмежуючі фактори та виклики, такі як COVID-19, реалізуємо стратегічний діалог між нашими оборонними відомствами свідчить, що наше партнерство і бажання його розвивати є міцним та непохитним», - підбиваючи підсумки зустрічі, зазначив Анатолій Петренко.