• In English
 • Децентралізація системи держархбудконтролю значно спрощує процес забезпечення доступності об’єктів інфраструктури
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 11 липня 2018 року о 11:23

  10 липня на комітеті забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації обговорили питання удосконалення містобудівного законодавства та децентралізацію повноважень у сфері держархбудконтролю.

  На сучасному етапі децентралізація системи державного архітектурно-будівельного контролю покликана стати відправною точкою для забезпечення доступності соціальних об’єктів та інших об’єктів громадського призначення. Адже нові повноваження для органів місцевого самоврядування - це створений державою механізм, зокрема, для самостійного контролю за процесом забезпечення соціальної інфраструктури засобами безбар’єрного доступу.

  При введенні об’єктів в експлуатацію органи держархбудконтролю, реєструючи документи, мають повноваження перевіряти їх на предмет доступності та зручності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Якщо ці вимоги недотримані, об’єкт не буде прийнятий в експлуатацію. Слід також відзначити, що реалізовані та заплановані зміни в містобудівному законодавстві, враховують забезпечення умов для створення інклюзивного простору. Зокрема, такі вимоги внесені в оновлені державні будівельні норми (ДБН).

  «Сьогодні ми можемо констатувати факт всебічного сприяння держави щодо забезпечення доступності об’єктів інфраструктури для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Тож на часі громадам зі свого боку посприяти створенню безбар’єрного середовища у своїх населених пунктах. Управління Держархбудінспекції у Волинській області відкрите до спілкування та готове надати фахову консультативну допомогу стосовно питань безбар’єрного доступу», - зазначила заступник начальника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області Ольга Жига.