• In English
 • Данські інвестори в Україні: у фокусі їхньої уваги – проекти «зеленої» енергетики, енергоефективності та енергетичної утилізації сміття

  Данські інвестори в Україні: у фокусі їхньої уваги – проекти «зеленої» енергетики, енергоефективності та енергетичної утилізації сміття

  Цьому питанню був присвячений круглий стіл «Denmark & Ukraine B2B Roadshow», організований Держенергоефективності з Українсько-данським енергетичним центром, Посольством Данії в Україні та Данським енергетичним агентством 28 травня у Києві.

  Захід став продовженням продуктивних двосторонніх перемовин із  данськими урядовцями та інвесторами, що відбулися у Данії в березні цього року.

  Так, під час заходу українські урядовці та підприємці разом із данськими компаніями  (Vestas, Better Energy, Danfoss, Aarsleff, Kamstrup, BWSC) та фінансовими організаціями (IFU, Danida Business Finance) обговорили:

  - інвестиційну привабливість сфери енергоефективності, відновлюваної енергетики та енергетичної утилізації сміття в Україні;

  - особливості впровадження «зелених» проектів у рамках аукціонів;

  - законодавчі ініціативи щодо розвитку ринку твердого та рідких біопалив;

  - розроблену Агентством Концепцію стимулювання залучення інвестицій у «waste-to-energy plants» в українських містах;

  -  переваги реалізації ЕСКО-проектів у бюджетних установах. На сьогодні на ринку ЕСКО-послуг впроваджуються понад 330 договорів на суму контрактів 430 млн гривень;

  - потенційні проекти у вищезазначених напрямах, у т.ч. опубліковані на Інтерактивній карті «UAMAP» (https://uamap.org.ua).

  Як пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, співпраця України та Данії у вищезазначених сферах – взаємовигідна: «Ми зацікавлені переймати досвід Данії, яка перевиконала свою національну ціль з відновлюваної енергетики до 2020 р. та вже у 2017 р. досягла 35% «зеленої» енергії. У планах Данії – отримати 50% «чистої» енергії до 2030 року».

  При цьому данські компанії та фонди працюють в Україні. Наприклад, Данський інвестиційний фонд для країн, що розвиваються «IFU» (https://www.ifu.dk), зробив внесок у встановлення трьох СЕС та однієї ВЕС в Україні. Також фонд долучається до зведення найбільшого в Україні вітропарку потужністю 250 МВт вздовж озера Сиваш на Херсонщині.

  Крім цього, українські компанії поділилися прикладами впроваджених рентабельних «зелених» проектів та планами щодо нових ініціатив за можливої участі данського бізнесу.