• In English
 • Данія посилить розвиток енергоефективності в Україні через освітні та наукові програми

  Під час зустрічі Міністра клімату, енергетики та комунальних послуг Данії Ларса Аагаарда з командою Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури був підписаний Меморандум про Партнерство між Мінінфраструктури України, Державним університетом інформаційно-комунікаційних технологій, Київським національним університетом будівництва і архітектури, Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» і Міністерством клімату, енергетики та енергопостачання Данії.

  Завдяки підтримці Данії будуть впроваджені спільні освітні та наукові проекти, а також організовані навчальні тури та стажування для українських студентів у Данії, а також подальше залучення до розроблення та реалізації державної політики у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії в Україні.

  «Данія – один із європейських лідерів у сфері енергоефективності. Ми високо цінуємо нашу 10-річну співпрацю, зокрема й в рамках україно-данського енергетичного партнерства. Особливо важливим комплекс заходів з посилення енергоефективності стає зараз, в дні постійних російських атак на наші енергетичні об’єкти. Ми формуємо нове покоління спеціалістів у сфері енергоефективності та відновлювальних джерел енергії.

  Я вітаю запуск співпраці між урядами України та Данії, а також університетами України. Висловлюю свою подяку за швидку та активну підтримку такої необхідної та важливої ініціативи для нас. Сподіваюся, що спільна робота покращить якість навчання та професійної підготовки студентів в Україні та інтеграцію майбутніх експертів в європейську спільноту», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

  Також на зустрічі з Міністром клімату, енергетики та комунальних послуг Данії команда Мінінфраструктури представила поточну ситуацію, існуючі виклики та потреби України щодо захисту критичної енергетичної інфраструктури для залучення Данії у відновлення енергетичного сектору.