• In English
 • Дайджест новин видання Politico
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 лютого 2021 року о 16:27

  Дайджест новин видання Politico 

  Давід М. Херценхорн

  Зоя Шефталовіч

  Більш тісна Асоціація: Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль продовжує свій візит до Брюсселя для проведення низки переговорів на високому рівні цього тижня, включаючи сьоме засідання Ради асоціації Україна-ЄС, яке відбувається сьогодні. Денис Шмигаль та його колеги з ЄС переглядають практично всі аспекти політичних та економічних зв'язків між Києвом та Брюсселем, які значно посилилися після Революції Гідності, що певною мірою почалася після того, як екс-президент Віктор Янукович порушив обіцянку підписати політичну частину угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Дзеркало, дзеркало моє: Зустріч Дениса Шмигаля у вівторок з Президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем викликала неабияку реакцію в українському інтернет-просторі, стосовно того факту, що український Прем’єр-міністр має бельгійського «брата-близнюка». Після того як Денис Шмигаль опублікував фото на своїй Фейсбук-сторінці зі словами вдячності Шарлю Мішелю, назвавши його "схожим за духом" – багато користувачів звернули увагу на те, що на спільній фотографії дійсно модна побачити схожість – вони обидва лисі, носять окуляри, мають однакову форму обличчя й навіть бороду.

  Брати від іншої матері: Денис Шмигаль у Брюсселі зустрів "брата-близнюка", одне видання вийшло із таким заголовком.  Інший заголовок: "Український прем'єр обзавівся європейським клоном: Наш Шмигаль симпатичніший". Користувач у Twitter запитав: "Хто є хто?" Тепер, коли розлучені при народженні близнюки знайшли один одного, Шарль Мішель заявив, що планує продовжувати зміцнювати співпрацю та відвідає українську столицю на початку наступного місяця.

  Серйозний бізнес: Однак зустрічі Дениса Шмигаля носили протилежно інший характер, оскільки Україна продовжує боротьбу проти російської військової агресії на сході країни, а також боротьбу з пандемією коронавірусу. У середу Денис Шмигаль провів перемовини з Виконавчим віце-президентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом. Радники Прем'єр-міністра заявили, що сьогоднішні зустрічі мають на меті дослідити роль України у боротьбі зі зміною клімату в межах Європейського зеленого курсу, а також розширення партнерських відносин з цифрових питань, включаючи новий "кібердіалог".

  Реформи в дії: Денис Шмигаль наголосив, що Уряд постійно докладає чимало зусиль на перезавантаження судової системи та боротьбу з корупцією. В інтерв’ю зі мною безпосередньо перед своїм приїздом Денис Шмигаль перейшов на англійську мову з української, щоб наголосити на цьому: «Верховенство закону є для нас пріоритетом №1», – сказав він. На цьому фронті Україна випереджає Росію, де нещодавнє ув’язнення лідера опозиції Олексія Навального акцентувало увагу на високополітизованій судовій системі, яка повністю залежна від Кремля.