За тиждень серед цілей російських ударів крилатими ракетами не було жодного військового об'єкта. Окупанти замінували дамбу Каховської ГЕС, пошкодження якої може призвести до катастрофічних наслідків для довкілля, та проводять несанкціоновані роботи у сховищі відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС.
За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, вже у перші години після початку повномасштабного вторгнення команда Міндовкілля показала готовність продовжувати працювати попри безпрецедентні виклики. З перших днів війни Міндовкілля та підпорядковані органи державної влади почали роботу над документуванням завданої довкіллю шкоди. Фахівці ДЕІ здійснили вже понад 200 виїздів для взяття проб на місцях екологічних злочинів, а українці надіслали понад 2 тисячі звернень про завдані війною збитки довкіллю за допомогою спеціально створеного ресурсу ЕкоЗагроза.
“Настане день, коли росія заплатить за всі свої злочини, включно зі злочинами проти довкілля”, - зазначив Руслан Стрілець в інтерв’ю TIME.
За 8 місяців війни шкода довкіллю України від агресії рф оцінюється у понад 37 мільярдів євро. На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час Форуму співробітництва в галузі безпеки країн - учасниць ОБСЄ. Вперше на платформі офіційно порушувалися питання довкіллєвої безпеки.
Деокупація України важлива для досягнення Європою цілей Паризької кліматичної угоди. Про це заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук заявила під час Женевського форуму «Назустріч COP27: Регіональний форум ЄЕК ООН щодо кліматичних ініціатив».
Детальніше – на сайті Міндовкілля