• In English
  • Дайджест ключових наслідків російської агресії для українського довкілля за 20-26 жовтня 2022 року

    За тиждень серед цілей російських ударів крилатими ракетами не було жодного військового об'єкта. Окупанти замінували дамбу Каховської ГЕС, пошкодження якої може призвести до катастрофічних наслідків для довкілля, та проводять несанкціоновані роботи у сховищі відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС.

    За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, вже у перші години після початку повномасштабного вторгнення команда Міндовкілля показала готовність продовжувати працювати попри безпрецедентні виклики. З перших днів війни Міндовкілля та підпорядковані органи державної влади почали роботу над документуванням завданої довкіллю шкоди. Фахівці ДЕІ здійснили вже понад 200 виїздів для взяття проб на місцях екологічних злочинів, а українці надіслали понад 2 тисячі звернень про завдані війною збитки довкіллю за допомогою спеціально створеного ресурсу ЕкоЗагроза.

    “Настане день, коли росія заплатить за всі свої злочини, включно зі злочинами проти довкілля”, - зазначив Руслан Стрілець в інтерв’ю TIME.

    За 8 місяців війни шкода довкіллю України від агресії рф оцінюється у понад 37 мільярдів євро. На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час Форуму співробітництва в галузі безпеки країн - учасниць ОБСЄ. Вперше на платформі офіційно порушувалися питання довкіллєвої безпеки.

    Деокупація України важлива для досягнення Європою цілей Паризької кліматичної угоди. Про це заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук заявила під час Женевського форуму «Назустріч COP27: Регіональний форум ЄЕК ООН щодо кліматичних ініціатив».

    Детальніше – на сайті Міндовкілля