• In English
 • Дайджест ключових наслідків російської агресії для українського довкілля за 15-21 вересня 2022 року

  Зазнаючи поразок від Збройних Сил України безпосередньо на полі бою, російські війська використовують терористичні методи і цілеспрямовано завдають ракетних ударів по атомних і теплових електростанціях та дамбах в Україні, забруднюючи довкілля та цинічно порушуючи основні принципи міжнародного права.

  20 вересня Верховна Рада України ухвалила Звернення до міжнародної спільноти з проханням невідкладного утворення під егідою міжнародних організацій спеціального органу з екологічного моніторингу, забезпечення його роботи в Україні та перевірки вже зафіксованих українською владою заподіяних російською федерацією екологічних та пов’язаних з ними злочинів, з наданням зазначеному органу відповідного мандату ООН на проведення таких дій.

  Україна продовжує залучати міжнародну підтримку задля повоєнного відновлення довкілля. Під час робочого візиту до Праги Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець обговорив із Міністеркою охорони навколишнього середовища Чеської Республіки Анною Губачковою подальші напрямки співпраці між міністерствами. Під час зустрічі з Міністром промисловості і торгівлі Чехії Йозефом Сікелою Руслан Стрілець наголосив, що навіть попри воєнний стан Україна відкрита до співпраці з міжнародними партнерами та продовжує покращувати інвестиційний клімат.

  «Перед Україною стоїть серйозний виклик – попри війну швидко адаптувати національне законодавство до європейського, аби нарешті стати повноправним членом Євросоюзу. У довкіллєвому секторі нам потрібно за короткі терміни трансформувати екологічну політику та імплементувати Директиви ЄС не лише на папері, але втілити їх у життя», - відзначив Руслан Стрілець.

  Детальніше – на сайті Міндовкілля