• In English
 • Цьогоріч частка доходів місцевих бюджетів має скласти понад 7% від ВВП, – дослідження Мінрегіону
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 11 жовтня 2021 року о 15:07

  У 2021 році прогнозована частка власних доходів місцевих бюджетів складатиме 7,3% від ВВП України (без урахування трансфертів). Про це свідчать дані Моніторингу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

  «Результати моніторингу демонструють сталу тенденцію у розвитку регіонів нашої країни. Фінанси і владні повноваження, які отримали громади, стали стимулом для зростання локальних економік. У результаті їм вдалося поліпшити не лише власну фінансову спроможність, а і залучити додаткові кошти до бюджету. Прогнозується, що доходи місцевих бюджетів у цьому році також зростуть. Їх частка без урахування трансфертів складатиме 7,3% від ВВП. Для порівняння, у 2014 році частка доходів становила 5,1%», – зауважив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

  Зазначимо, дослідження базується на шести критеріях, серед яких — інформація про результати фінансової децентралізації, інститут старост, передачу майна до комунальної власності, співробітництво територіальних громад, державну фінансову підтримку, а також мережу ЦНАП у тергромадах. Детальніше з результатами моніторингу можна ознайомитися на порталі «Децентралізація».

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що посли країн «Великої сімки» привітали успіх України в об’єднанні тергромад і наголосили, що це є прикладом спроможності реалізовувати реформи.