• In English
 • Цифровізація соціальної сфери забезпечить більш якісну взаємодію держави та громадян, - Костянтин Кошеленко відвідав Рівненщину
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 22 листопада 2022 року о 16:56

  22 листопада 2022 року відбулась робоча поїздка заступника Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтина Кошеленка до міста Рівне з метою перевірки стану впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі - ЄІССС) у Рівненській області.

  У рамках поїздки була проведена робоча нарада щодо результатів впровадження ЄІССС, де були обговорені питання:

  - централізоване призначення, нарахування та виплати допомоги на проживання ВПО;

  - стан цифровізації та впровадження перших шести допомог в ЄІССС (допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога на дітей одиноким матерям, допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомога при усиновленні дитини, допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною);

  - впровадження реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

  Костянтин Кошеленко підкреслив важливість цифровізації соціальної сфери, що забезпечує впровадження ЄІССС.

  “Цифровізація соціальної сфери триває в масштабах усієї країни. Вона забезпечить більш якісну взаємодію держави та громадян, підвищить безпеку персональних даних та прискорить надання послуг, а також прибере бюрократичні перепони. Єдина інформаційна система соціальної сфери - це фундамент цифровізації, що забезпечує перехід від районоорієнтованості до екстериторіального принципу. Наразі ми централізували призначення, нарахування та виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Завдяки цьому можна швидко змінити в довідці ВПО неактуальне місце проживання, виправити помилкові дані, з’ясувати та усунути причину затримки виплат або знятись з обліку як ВПО у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту. Після завершення бета-тестування така можливість буде доступна й онлайн у Дії. Також до кінця року ми цифровізуємо, впровадимо 6 допомог в ЄІССС. По трьох з них можна буде подати заяви онлайн на порталі Дія - це допомога при усиновленні дитини, допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, та державна соціальна допомога особам із інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, - зазначив Костянтин Кошеленко.

  Зі свого боку, заступник голови облдержадміністрації з питань цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило підкреслила важливість цифровізації соціальних послуг у воєнний час та поінформувала про результати роботи у цьому напрямку в Рівненській області.

  “Державний сервіс має бути зручним і доступним для людей. Особливо це важливо у воєнний час. Отримання соціальних послуг у таких умовах для багатьох українців є критично важливим. Мова йде, зокрема, про переселенців та людей інших вразливих категорій. Загалом на Рівненщині реалізація дослідно-промислової експлуатації Єдиної інформаційної системи соціальної сфери розпочалася з січня цього року. Потім у зв’язку із введенням воєнного стану процес призупинили, а відновили вже з червня. Тоді ж було включено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та 6 соціальних допомог. Власне, це було одне з пріоритетних завдань. І ми докладаємо максимум зусиль, щоб цифровізація соціальної сфери й надалі сприяла спрощенню отримання державних послуг”, - зазначила Іванна Смачило.


  Довідково

  Єдина інформаційна система соціальної сфери - це комплексна система, призначена для автоматизації всіх напрямків соціальної підтримки всіма інституціями соціальної сфери в межах єдиного інформаційного середовища та технологічної платформи.

  ЄІССС є фундаментом для цифровізації соціальних послуг та надає можливість кожному громадянину, який потребує соціальної підтримки, швидко отримати будь-який вид допомоги через фронт-офіс в територіальній громаді та ЦНАПі або через електронні сервіси порталу Дія.

  Основою ЄІССС є Єдиний соціальний реєстр (ЄСР), в якому сконцентрована інформація про кожного, хто має право, отримує чи колись отримував будь-який вид державної соціальної підтримки.