• In English
 • Цифрова трансформація регіонів — покращення щоденного життя кожного українця
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 20 травня 2021 року о 08:36

  Міністерство цифрової трансформації активно працює над цифровізацією регіонів. Одна з головних цілей — допомогти кожній громаді з впровадженням актуальних електронних сервісів. На Всеукраїнському форумі “Україна 30. Цифровізація” під час сесії “Цифровізація регіонів” обговорили розвиток технологій на місцевому рівні та як е-послуги роблять життя людей зручнішим. 

  Для ефективної регіональної цифровізації Мінцифри впровадило нові посади — CDTO. Це заступники з цифровізації в міністерствах, ОДА та ОТГ. Саме вони за допомогою цифрових рішень впроваджують зміни в регіонах та займаються електронними реєстрами, процесами й послугами.

  Серед головних напрямків регіональної цифровізації, які визначило Мінцифри:

  - Адміністративні послуги — забезпечення послуг онлайн або ж доступних послуг за одне відвідування ЦНАПу.

  - Інтернет — забезпечити доступ до швидкісного інтернету в кожному населеному пункті.

  - Цифрова грамотність — щоб люди не просто мали можливість користуватися онлайн-послугами, а й уміли це робити.

  У лютому Мінцифри презентувало 94 проекти цифрової трансформації. Учасники також обговорили, як їх реалізовуватимуть на місцевому рівні: “Мінцифри працює над тим, щоб побудувати державу в смартфоні. Перетворити державу на зручний прозорий сервіс. Усі 94 проекти цифрової трансформації, які впроваджуються на рівні держави й реалізуються саме в регіонах. Завдяки цифровій трансформації розумними стають управління транспортом, безпекою, екологією, житлово-комунальним господарством, електронна взаємодія з місцевими органами влади”, — розповів директор Директорату регіональної цифровізації Мінцифри Вадим Бортник.

  Проекти Смарт Сіті — це про поліпшення щоденного життя кожного українця: від безпеки до розумного руху транспорту, від ефективного догляду за чистотою до ліпшого навколишнього середовища. Це також про зручні сервіси та послуги, які роблять життя мешканців міста кращим.

  У сесії взяли участь заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест, директор Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Ніколь Рудер, радник Віце-прем’єр-міністра цифрової трансформації, перший в Україні CDTO міста Олег Дробот, голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, виконавчий директор Асоціації Міст України Олександр Слобожан, а також міський голова Львова Андрій Садовий.