• In English
 • Чорноморський регіон має бути регіоном верховенства права, людських цінностей та поваги до України і її суверенітету, - Андрій Загороднюк
  Міністерство оборони України, опубліковано 14 листопада 2019 року о 13:46

  Сьогодні, 14 листопада, Міністр оборони України Андрій Загороднюк під час 3-ї Міжнародної конференції з морської безпеки, яка проходить в Одесі наголосив, що Чорноморський регіон має бути регіоном верховенства права, людських цінностей та поваги до України і її суверенітету.

  «Ми всі знаємо, що рік тому Росією були захоплені українські кораблі. Ми досі працюємо, щоб їх повернути. Ми повернули наших моряків і до цього часу ми маємо ситуацію з блокуванням Керченської протоки. То ж фактично, Азовське море є регіоном надзвичайної небезпеки, – зазначив Андрій Загороднюк. – Україна робить кроки для того, щоб розв’язати цю проблему, але це неможливо зробити без міжнародної підтримки. Це питання не лише України – це питання всього цивілізованого світу», – додав він.

  Андрій Загороднюк також зазначив, що цінності НАТО та країн Європи мають стати ключем до стабілізації та розвитку регіону.

  «Чорноморський регіон має бути регіоном верховенства права, людських цінностей та поваги до України і її суверенітету», - наголосив Андрій Загороднюк.

  Він також поінформував учасників конференції про стратегічний план розвитку ВМС ЗС України.

  «У нас вже є Стратегія до 2035 року – це довгострокові плани, але, тим не менш, ми вже почали запроваджувати їх в життя. Ми прагнемо, щоб ця Стратегія була реалізована і принесла безпеку Чорноморському регіону. Нарощування, хоч і невелике, але вже розпочалося», - зауважив Міністр оборони.

  Андрій Загороднюк акцентував увагу присутніх на знаковій події, що відбулася вчора, прийнятті до складу військового флоту патрульних катерів типу «Island» — «Старобільськ» і «Слов’янськ» та пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко», отриманих від США.

  «В наступному році буде ще три катери. Звичайно, ми не збираємося на цьому зупинятися, ми будуватимемо об’єкти берегової інфраструктури, купуватимемо кораблі, будемо їх ремонтувати та ставити на озброєння. Наші плани щодо посилення спроможностей ВМС будуть озвучені сьогодні. Я сподіваюся, що це принесе корисну інформацію і ви побачите, яким чином українська держава зараз планує змінити розклад сил, який є наразі», - звертаючись до учасників конференції додав Андрій Загороднюк.

  Довідково

  Метою 3-ї Міжнародної конференції з морської безпеки є обговорення сучасних викликів та загроз безпеці в регіонах Чорного та Азовського морів, шляхів адекватного реагування на них; аналіз соціально-політичних та економічних наслідків змін середовища безпеки, а також політики НАТО в регіоні; підтримка формування доцільних військово-морських спроможностей в Україні, координація зусиль та досягнення операційної військово-морської сумісності з Альянсом.

  Вона також дає унікальну можливість щороку збирати ключових експертів світового рівня в Україні для обговорення проблематики морської безпеки та обмінятися думками щодо адекватного реагування на сучасні виклики та загрози, серед яких, окрім України, представники США, Великої Британії, Норвегії, Швеції, Туреччини. Завдяки двом попереднім Конференціям вже створено міжнародну фахову спільноту на підтримку національної безпеки України на морі з представників провідних морських держав світу.