• In English
 • Чисельність фахівців, які забезпечують рух України до НАТО, недостатня у відомствах для виконання курсу щодо членства в Альянсі, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 лютого 2019 року о 16:51

  Під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе відбулося засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України. Під час засідання було обговорено успішне виконання Річної національної програми за 2018 рік, проекти РНП на 2019 та 2020 роки, плани щодо організації другої міжнародної конференції в межах Платформи НАТО-Україна з протидії гібридній війні, заходи з інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції, кадрове забезпечення діяльності міністерств і відомств у рамках впровадження державної політики євроатлантичної інтеграції, а також питання створення національної системи стійкості в Україні.

  Відкриваючи засідання Комісії, Віце-прем`єр-міністр зазначила, що закріплення у Конституції прагнення України стати членом НАТО та ЄС виводить питання членства у Північноатлантичному альянсі на перший план порядку денного Уряду та Парламенту. Практичне завдання сьогодення – підготовка до членства. Маємо для цього політичну волю та безпрецедентну підтримку суспільства, додала вона. «Сьогодні ми вперше в українській історії маємо унікальну ситуацію, коли в суспільстві є консенсус щодо євроатлантичного вибору України. Разом з тим маємо добре налагоджену координаційну міжвідомчу роботу, а також потужний інструмент – Річну національну програму взаємодії між Україною та НАТО, яка побудована за принципами Плану дій щодо членства в НАТО», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також Віце-прем`єр-міністр наголосила, що попри всю позитивну динаміку взаємодії з НАТО, Україна не буде розглядатися реальним кандидатом на членство в Альянсі за відсутності серйозного прогресу в усіх сферах розвитку держави. «Успіх неможливий без реформи сектору безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО, рішучої боротьби з корупцією, забезпечення належного врядування, дотримання прав людини та верховенства права. Тому маємо працювати активніше», – зазначила вона.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала учасникам за минулорічну роботу у контексті виконання РНП–2018 та зусилля спрямовані на підготовку Річної національної програми 2019. «Маємо доволі позитивну оцінку Альянсу щодо виконання Україною РНП у 2018 році. Зокрема, позитивно оцінено налаштованість української сторони продовжувати імплементацію реформ та значне покращення міжвідомчої координаційної роботи щодо виконання Україною заходів у рамках Програми. Та разом з цим є ще багато напрямів над якими потрібно працювати», – зауважила Віце-прем`єр-міністр.

  Окремо учасники Комісії обговорили нагальність посилення кадрової спроможності міністерств і відомств у частині євроатлантичної інтеграції, зокрема, через збільшення чисельності персоналу. «Закріпивши конституційно курс на ЄС і НАТО, мусимо мати потужний склад висококваліфікованих євроатлантистів у всіх відомствах. Наразі чисельність фахівців, які забезпечують рух України до НАТО, недостатня для виконання амбітних цілей. Маємо це змінити», – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

  Члени Комісії ухвалили рішення сформувати ґрунтовні пропозиції стосовно посилення кадрової спроможності державних органів у частині євроатлантичної інтеграції та розпочати процес нормотворчого урегулювання цього важливого питання.

  Чисельність фахівців, які забезпечують рух України до НАТО, недостатня у відомствах для виконання курсу щодо членства в Альянсі, – Іванна Климпуш-Цинцадзе