• In English
 • Четвертий Національний форум ІТ-директорів органів влади: вплив розвитку інформаційних технологій на суспільство

  На четвертому Національному форумі ІТ-директорів органів влади, який відбувся у Києві 1-2 листопада, зібралися понад 300 спеціалістів із державного сектору, щоб обговорити, як швидкий розвиток цифрових технологій вплине на роботу державних установ і повсякденне життя громадян, а також – із якими змінами та труднощами, пов’язаними з переходом діяльності у цифровий формат, зіткнуться мешканці України.

  Реалізація ініціатив Уряду щодо електронного урядування неможлива без інформаційної та просвітницької роботи з фахівцями, які безпосередньо втілюють цю політику на практиці – в сотнях державних установ по всій країні. Отже, Національний форум ІТ-директорів органів влади, який відбувається вже вчетверте, – це унікальна нагода актуалізувати знання керівників ІТ-підрозділів. Важливо, що в цьому році форум привернув увагу не тільки працівників державних установ, а й представників місцевого врядування, комерційних компаній, операторів зв`язку, численних міжнародних партнерів.

  Державний секретар Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко на відкритті форуму зазначив, що переважна більшість реформ, які проводить Уряд, неможливі без застосування електронного урядування. Він подякував Державному агентству з питань електронного урядування України та міжнародним партнерам, які є драйверами просування інформаційних технологій для всієї України. За словами Держсекретаря, впровадження реформ Уряду вже має позитивні результати: «Електронне урядування, відкриті дані, захист інформації, електронні послуги, взаємодія державних реєстрів, електронний документообіг в держустановах, – це те, що вже принесло користь пересічним громадянам».

  Протягом дводенного форуму провідні українські та закордонні фахівці з електронного урядування розповідали про те, як впровадження інформаційних технологій впливає на суспільство. Зокрема, були розглянуті такі актуальні питання, як сучасні вимоги до захисту інформації та кібербезпека.

  Враховуючи те, що переважна більшість державних органів в Україні вже активно залучена до процесу електронного урядування, а саме – відкривають дані, налагоджують взаємодію реєстрів, впроваджують електронний документообіг, застосовують інструменти електронної ідентифікації, – всі ці питання теж активно обговорювали на форумі.

  Також темами форуму стали питання децентралізації та впровадження елементів електронного урядування на місцях: як побудувати сучасне Smart City, зробити місто безпечним, залучити жителів до електронної демократії.

  Під час проведення форуму, в межах проекту EGOV4Ukraine, був представлений сучасний стан двох масштабних ІТ-розробок, що використовуватимуться для підтримки процесу децентралізації та розвитку електронного урядування в Україні – системи безпечного обміну даними «Трембіта» та інформаційної системи «Вулик».

  «Системи «Трембіта» та «Вулик» встановлюють нові стандарти в галузі надання державних послуг, роблячи процес взаємодії з урядовими установами більш зручним, менш бюрократичним і позбавляючи його будь-яких ускладнень», – повідомила Марі Педак, керівник групи, що працює над реалізацією проекту EGOV4UKRAINE.

  За словами Олександра Риженка, Голови Державного агентства з питань електронного урядування України, форум відкрив нові можливості для розвитку та просування електронного урядування на території України. «Ми вже багато зробили, відкривши доступ до даних, модернізувавши механізм надання публічних послуг і розробивши безпечний процес обміну інформацією між державними установами. Ця робота ведеться Державним агентством електронного урядування України разом з багатьма міжнародними та вітчизняними партнерами, яким я хочу подякувати за співпрацю. Але перед нами все ще стоїть безліч невирішених завдань, і цей форум – гарна нагода донести актуальну корисну інформацію до ІТ-директорів, які є важливою ланкою у розвитку електронного урядування в Україні», – відзначив Олександр Риженко.

  Головний доповідач, Ліннар Війк, підкреслив, що настав час розцінювати електронне урядування як рушійну силу процесу загального переходу в цифровий формат, а не лише як метод реформування державного управління за допомогою цифрових технологій. «Усі інвестиції в електронне урядування мають бути пов'язані з більш широкою цифровою трансформацією суспільства. Цифрова стратегія роботи будь-якого міністерства або державного закладу має фокусуватися на тому, як конкретні громадяни та підприємства, на діяльність яких впливає Уряд, можуть дістати велику користь від використання цієї стратегії», – констатував Ліннар Війк.

  Довідково

  Переглянути відео конференції можна на сайті.

  Форум ІТ-директорів органів влади організований Державним агентством з питань електронного урядування України та проводиться в межах реалізації проекту EGOV4UKRAINE за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів – Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції. Проект EGOV4UKRAINE є частиною програми децентралізації в Україні «U-LEAD з Європою», метою якої є створення більш прозорого та підзвітного урядування і підтримка його діяльності.