• In English
 • Чехія - надійний партнер України на шляху відбудови та сталого розвитку

  Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва окреслила потенціал партнерства України та Чехії в енергоефективності великій чеській делегації, яка прибула до Києва на Українсько-чеський бізнес-форум. Перемовини відбулися за результатами домовленостей Президента України Володимира Зеленського із Прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою минулого тижня.

  Міжнародні партнери одностайно підтримують рух України у напрямку досягнення енергонезалежності, впровадження реформ і принципів енергоефективності у всіх галузях економіки.

  Під час виступу на форумі Голова підкреслила спільний шлях України та ЄС до енергонезалежності та кліматичної нейтральності. Українські урядові структури щоденно працюють над тим, щоб якнайшвидше адаптувати національне законодавство в сфері енергоефективності до європейського.

  Ганна Замазєєва презентувала чеським партнерам основні пріоритети в сфері енергоефективної трансформації та декарбонізації України, над якими зараз зосереджується Держенергоефективності і команда Олександра Кубракова з Мінінфраструктури.

  Зокрема, Голова розповіла про:

  - розробку механізмів для створеного Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації;

  - роботу над запуском Національної платформи з декарбонізації, яка стане новим універсальним інструментом для фінансування та підтримки реалізації проектів «зеленої» трансформації.

  Окремо, у форматі В2В Голова провела робочу зустріч із заступником Посла Чеської Республіки в Україні Іржі Прецліком.

  Свою зацікавленість у налагодженні двостороннього співробітництва між Україною та Чеською Республікою в сфері енергоефективності та декарбонізації підтвердив і урядовий уповноважений Чеської Республіки з питань відбудови України Томаш Копечний.

  За результатами перемовин планується вже найближчим часом провести низку зустрічей, щоб обговорити долучення чеських компаній-виробників енергоефективного обладнання до Національної платформи з декарбонізації.