• In English
 • Чехія передасть Україні два автобуси для евакуації поранених та проведе навчання для фахівців із реабілітації, – Олексій Яременко
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 29 листопада 2022 року о 21:05

  Уряд Чехії відправить до України два спеціальні автобуси для евакуації поранених українців. Вони дозволять безпечно евакуювати більше ніж 10 важкохворих пацієнтів, які наразі потребують лікування за кордоном. За словами заступника Міністра охорони здоров'я Олексія Яременка, з початку повномасштабної війни чеські партнери передали Україні численне критично важливе обладнання та понад 700 тисяч ліків.

  Також Чехія інвестує в реновацію палат інтенсивної терапії та операційної в лікарнях Львова та Винників. Мова йде про забезпечення їх необхідним обладнанням та медичними виробами.

  «Наша медична система наразі готується до надважкої зими. Ми цінуємо, що всі ці місяці поруч залишаються наші міжнародні партнери, які завжди готові прийти на допомогу. Ми вдячні чеській стороні за системну підтримку в такий складний час», – зазначив Олексій Яременко під час зустрічі з представниками уряду Чеської республіки.

  Окрім того, Чехія готова долучатися до розвитку реабілітаційних послуг в Україні та реалізувати ряд проектів, зокрема, спрямованих на навчання українських фахівців із реабілітації.

  Наразі МОЗ запроваджує децентралізований підхід в галузі реабілітації. В наступному році в Програмі медичних гарантій працюватиме одразу два «реабілітаційні пакети», в межах яких пацієнти зможуть отримувати безоплатні послуги.

  Також українська сторона планує вивчити чеський досвід, аби покращити якість послуг, які надаються в рамках пакета «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня».