• In English
 • «Це агресія, тероризм, геноцид, які потрібно зупинити!» – Олексій Чернишов на Міжнародному марафоні місцевого самоврядування
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 08 квітня 2022 року о 11:27

  Місцеве самоврядування України та Сполучених Штатів Америки, Канади, Мексики, Ізраїлю провели зустріч, щоб спільно обговорити, як закордонні лідери місцевого самоврядування можуть долучитися до прийняття таких рішень національними урядами, які зупинять вбивства мирного населення України, зупинять війну.

  7 квітня відбувся п’ятий діалог в рамках Міжнародного марафону «Єднання місцевого самоврядування світу задля благополуччя людей і миру». Ініціатором виступило Міністерство розвитку громад та територій України спільно з партнерами міжнародної технічної допомоги. Захід об’єднав більш як 1000 муніципалітетів з понад 30 країн світу.

  Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов у своїй промові зазначив, що факти скоєних злочинів російською армією під Києвом у Бучі, Ірпені, Чернігові, Сумах, Тростянці, те що відбувається зараз в Маріуполі, Харкові, інших українських містах, не залишає більше місця для будь-яких зволікань.

  «Це агресія, тероризм, геноцид, які потрібно зупинити. Після всього, що уже відбулось, це справа тепер уже не тільки політиків і військових, це справа кожного, для кого мораль і людські цінності мають якусь вагу. Ми вимагаємо від усіх інституцій, від кого це залежить, сприяти тому, щоб кожен, причетний до цих вбивств, був встановлений поіменно! і щоб кожен поніс жорстке і справедливе покарання. Це покарання має стати невідворотним – для кожного злочинця і для держави, яка віднині не може називатись інакше, як держава-терорист. Ми просимо в тому числі і вашої публічної підтримки цих наших вимог», – звернувся Олексій Чернишов до закордонних учасників зустрічі.

  Він закликав представників муніципалітетів діяти негайно і рішуче.

  «Ми вдячні вам за гуманітарну допомогу Україні, за фінансову підтримку, вдячні усім, хто надає прихисток нашим біженцям, вдячні мерам і представникам місцевого самоврядування з різних країн, хто займає публічну позицію з осудом агресії росії. Але ми закликаємо вас зробити ще більше. Цього вимагає час. Час, який вимірюється для нас не хвилинами чи годинами, а кількістю вбитих дітей, зруйнованих шкіл чи лікарень, розстріляних чи закатованих мирних громадян. Використайте усі ваші можливості впливу на депутатів, сенаторів, конгресменів, політиків, міністрів, прем’єрів і президентів, від яких залежить прийняття складних рішень. Ми вимагаємо закрити небо над Україною! Вони не можуть не рахуватись з вашою позицією, позицією мерів міст, асоціацій місцевого самоврядування, настроями в ваших громадах, виразником яких є ви, лідери громад», – закликав очільник Мінрегіону.

  Він наголосив, що попереду тривала боротьба з російською агресією і зупинити її можна тільки разом, об’єднавши зусилля всіх, хто на боці справедливості і демократії.

  Окремо Міністр наголосив, що Україна розраховує на однозначну підтримку «наших друзів в Ізраїлі, країни, яка можливо багато краще за інші країни знає, що таке тероризм і страждання мирних людей. І тому ми сподіваємось, що в позиції ваших політиків, вашої держави не може бути двозначності. І тут ми теж розраховуємо в цьому на голос знизу, на ваш голос».

  З боку України в діалозі взяли участь також міські голови Києва, Харкова, Бучі, Маріуполя, Тростянця, Львова. Вони розповіли і показали факти злочинів російської армії на території України, щоб вкотре пояснити світу, що вже і негайно Україні потрібна зброя, чому потрібно закрити небо над Україною, чому потрібно ізолювати Росію від усього світу.

  “Фронт, який тримає сьогодні Україна, більший, ніж під час ІІ Світової війни від Балтійського до Чорного моря. Такі факти масових вбивств і знущань над мирним населенням, які ви бачили в Бучі, на жаль, ви побачите в багатьох інших містах. Російський солдат скрізь однаковий. У нас загинули багато людей, які займали активну громадську позицію. А сьогодні їх уже не повернеш. Ми знаємо, де живуть ці російські вбивці і кати. Трибунал повинен винести їм вирок. Але нам потрібно і припинення війни. І це залежить від нас всіх з вами. Ви можете зупинити війну і зробити все, щоб вона не поширилася на Європу і на весь світ”, – звернувся Анатолій Федорук, міський голова Бучі – містечка у передмісті столиці, жахливі фотосвідчення злочинів російської армії в якому облетіли світ.

  Учасники зустрічі констатували, що серед іншої, росія використовує не менш вбивчу зброю – брехню.

  “Не вірте росіянам та їхнім медіа. Вони розповсюджують брехню. У 1994 році вони підписали Будапештський меморандум в обмін на відмову України від ядерної зброї. І порушила його. У 2014 році росія запевняла, що в Криму були не її військові. Брехня! Росія запевняла, до на Донбасі немає її військ. Брехня! Вона зараз каже, що веде не війну в Україні, а спецоперацію. Брехня! Про події у Бучі росія каже, що все це інсценування. Це жахлива брехня!”, – наголосив Київський міський голова Віталій Кличко.

  “Я народився у росії і з дитинства чув слово “жид” у Воронежі, де я жив до 24 років. Мер цього російського міста аплодував неофашистам, які відкрито йшли вулицею зі свастикою. А в Україні, на Харківській міській раді, коли я приїжджав на день міста, вивішували прапор Ізраїлю. Як у країні, де начебто є фашизм, офіційно вивішують прапор Ізраїлю?”, – розвінчав міф російської пропаганди про потребу “денацифікації” України заступник мера міста Рішон-ле-Ціон (Ізраїль) Максим Бабицький.

  “Росія загрожує кожному. Це загроза всьому світові. Те, що відбувається в Україні, є геноцидом українського народу. Нас бомблять щодня, щогодини. за 42 дні війни у Харкові зруйновано понад 2 тис. інфраструктурних об’єктів, сотні житлових будинків. Ми були приголомшені кадрами з Бучі. Але те ж саме було у селі Мала Рогань Харківської області, на інших окупованих територіях. Чоловікам відрізають статеві органи, а жінок гвалтують. Цілий світ має дати оцінку діям росії. Кожен мер міста має власне лоббі. І я дуже прошу вас скористатися ним. Щоб ми могли отримати зброю і припинити цей жах, який здійснює російська федерація”, – закликав Харківський міський голова Ігор Терехов.

  Закордонні колеги виразили солідарність з головами українських громад.

  Заступник мера міста Рішон-ле-Ціон (Ізраїль) Максим Бабицький констатував, що «це ніяка не спецоперація, це навіть не війна, це – геноцид. Якщо сьогодні росіяни зможуть перемогти Україну, вони підуть далі. Весь світ, кожен в міру своїх можливостей має зробити все, щоб їх зупинити ”.

  «Я мама. Мене переповнюють емоції. Я хочу кричати від того, що коїть сьогодні російська армія в Україні. Але слів недостатньо. Вам потрібна зброя, гроші, вам потрібна практична підтримка!» – наголосила Елен Гласер, мер Атлантик-Біч, Флорида (США).

  Ерік Мермельштейн, комісар з міжнародних зв’язків офісу мера Нью-Йорка: “Ми тісно співпрацюємо з прокуратурою Нью-Йорка, щоб допомогти Україні у правовій площині. Ми зробимо ще більше, щоб допомогти українцям. Намагаємося допомагати і на рівні уряду, і на рівні наших муніципалітетів”.

  Львівський міський голова Андрій Садовий закликав закордонних колег домагатися тотальної ізоляції росії: “Так, росію виключили сьогодні з Ради ООН з прав людини. А я хочу сказати, що росію взагалі треба ізолювати від усього світу років на 50 і виключити її з усіх міжнародних організацій. Як можна мати справу з нацистами!?”. Він також наголосив, що в усіх питаннях, які стосуються протидії російській агресії, позиція мерів міст світу є критично важливою.

  Зі словами підтримки до українських мерів і українського народу звернулася Валері Планте, мер Монреалю (Канада): “Попри те, що Монреаль знаходиться далеко від України, ми робимо все, що можемо, щоб надавати допомогу. В найближчі тижні та місяці ми будемо приймати українських біженців, українські сім’ї, які прибудуть сюди, до Монреаля. І ви маєте знати, що ми приймемо їх з відкритими обіймами. Ви маєте знати, що українська громада, яка сформувалась тут у Монреалі, є дуже сильною та значною, і ми знаємо, що вона тепер потребує підтримки всього міста, всього Квебеку та всієї Канади. І сьогодні головне, що я маю вам сказати, це те, що ви не самі. Ми поряд і ми зробимо все, що в наших силах, щоб передати дуже чіткий сигнал до нашого уряду, що це вторгнення є неприйнятним і його необхідно зупинити”.

  Завершуючи цей відрізок марафону В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад і територій, зазначив: “Ми всі разом маємо не тільки перемогти у цій війні, але й зробити щеплення країні агресору і всім іншим подібним країнам, щоб подібне ніколи не повторялось”. Він також закликав представників муніципалітетів до подальшої взаємодії і розширення співпраці.

  Партнери Міжнародного марафону – Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», проект USAID «Економічна підтримка Східної України», Швейцарсько-український проект «Децентралізація для покращення демократичної освіти» (DECIDE), Асоціація міст України, Асоціація об’єднаних територіальних громад, портал «Децентралізація».