• In English
 • Британський Уряд готовий при побудові у Європі системи протидії загрозам з боку ворожих держав використовувати досвід України
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 09 жовтня 2018 року о 17:13

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, перебуваючи з робочим візитом у Лондоні, зустрілася із заступником Радника Прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Крістіаном Тернером.

  Під час зустрічі вона висловила повну підтримку зусиль британського уряду щодо розробки та впровадження системного підходу до протидії загрозам з боку держав, які ведуть підривну, ворожу діяльність.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що досвід України в боротьбі з гібридними атаками допоможе створити ефективну систему прогнозування та опору і на національному, і на міжнародному рівнях. За словами Віце-прем’єр-міністра, Великій Британії, яка безпосередньо зіштовхнулася з ворожими діями Росії та усвідомлює рівень загроз, належить відігравати провідну роль у виробленні міжнародної відповіді новим безпековим викликам. В Україні не залишився непоміченим той факт, що Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей була однією з небагатьох світових лідерів, які з трибуни ООН закликали міжнародну демократичну спільноту до консолідованої відповіді на будь-які агресивні дії держав.

  Крістіан Тернер наголосив, що позиція Сполученого Королівства залишається незмінною та твердою. За його словами, небезпека розмиття цінностей та норм, на яких були побудовані демократичні суспільства, як ніколи реальна. Тому важливо вивчати досвід один одного та працювати над розробкою системного підходу до протидії та запобігання гібридним загрозам. Наразі є три основних напрями, які потребують чіткої міжнародної відповіді: порушення прав людини, кібератаки та застосування хімічної зброї.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що використання хімічної зброї в Солсбері ще раз підтвердило – нинішні загрози безпеці є глобальними і лише єдиним фронтом можна протидіяти державам, які нехтують нормами міжнародного права та безпекою інших.

  Сторони обговорили також питання політичного та військового діалогу між країнами. Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Уряду Великої Британії за зусилля щодо посилення безпеки України. Вона зазначила, що із наближенням президентських виборів Україна очікує на посилення тиску та атак з боку Росії, зокрема, особливу увагу Україна приділяє захисту виборчої інфраструктури.

  Крістіан Тернер підтвердив готовність Сполученого Королівства допомогти Україні в побудові системи ефективного захисту волевиявлення громадян від іноземного втручання.

  Британський Уряд готовий при побудові у Європі системи протидії загрозам з боку ворожих держав використовувати досвід України