У Лозанні в Швейцарській Конфедерації триває Конференція з протимінної діяльності в Україні (UMAC-2024). Захід об’єднав понад 50 представників урядів та міжнародних організацій. Україну представляють Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки Юлія Свириденко, урядовці та громадські діячі. МВС представляє заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.
«Цивілізований світ солідарний з Україною та активно підтримує українських саперів у боротьбі з мінною загрозою", - заявив заступник Міністра.
У своєму виступі заступник Міністра наголосив, що за понад 960 днів повномасштабної війни росії проти України саперні підрозділи органів системи МВС України досягли значного прогресу: «Сапери ДСНС та Національної поліції України вдосконалили методики розмінування, інноваційність і технологічність процесів, що покращило динаміку та підвищило безпеку виконання завдань».
Богдан Драп'ятий зауважив, що для збереження успішної динаміки необхідно забезпечити три ключові напрямки міжнародної співпраці: збереження довгострокової та прогнозованої міжнародної підтримки; локалізацію та масштабування українського виробництва техніки для розмінування та її обслуговування; розробку та впровадження інноваційних рішень.
Сьогодні Україна уклала 28 двосторонніх безпекових угод, кожна з яких включає пункт про гуманітарне розмінування. Ці угоди є містком між нашим теперішнім становищем і прагненням стати повноправним членом НАТО та ЄС. Вони забезпечують інституційну основу для стабільної та довгострокової співпраці, зміцнюючи наші партнерські відносини», - заявив заступник Міністра.
За його словами, на конференції також обговорювали зміну підходу до міжнародної співпраці з Україною, яка передбачатиме рівноправне партнерство. Адже питання розмінування України — це глобальне питання безпеки, яке охоплює продовольчу, економічну, екологічну та енергетичну стабільність: «Ми не можемо ігнорувати ризики майбутніх конфліктів. Глобальні диктатури об’єднуються проти вільного світу, і Україна, завдяки своєму досвіду, стане надійним союзником у разі потреби в розмінуванні інших країн. Ми вже ділимося нашими технологіями та знаннями з партнерами і продовжимо працювати над новими інноваційними рішеннями в цій сфері. Ми також готові сприяти актуалізації міжнародних стандартів протимінної діяльності, що підвищить ефективність цієї роботи на глобальному рівні».
Він наголосив, що найвищу ціну за захист свободи та міжнародного права сплачує Україна. Жодні ресурси не можуть компенсувати людські втрати. Україна знаходиться на передовій захисту міжнародного права, а цивілізований світ є нашим тилом. Саме тому єдність та рішучі дії союзників мають вирішальне значення для перемоги України.
Богдан Драп’ятий повідомив, що минулого року конференція з протимінної діяльності проходила в Хорватії, і за цей час українська сторона відчула значний прогрес у міжнародній співпраці й вдячна країнам-партнерам за збереження солідарності заради миру й розвитку.
«Наступна конференція відбудеться в Японії — країні, що стала символом глобального економічного зростання. Сподіваємося, що на ній ми зможемо продемонструвати не лише масштаби розмінованих територій, а й результати впроваджених інноваційних технологій», - підсумував Богдан Драп’ятий.