• In English
 • Близько 850 млн грн «теплих кредитів» вже залучено родинами на енергоефективні заходи в оселях у цьому році

  З моменту старту програми у квітні і по липень цього року українські родини залучили вже майже 850 млн грн «теплих кредитів», зокрема:

  понад 550 млн грн – на енергоефективні заходи у приватних будинках;

  майже 270 млн грн – на утеплення ОСББ та ЖБК;

  більше 18 млн грн – на встановлення твердопаливних котлів.

  Як і в попередні роки, результати моніторингу підтверджують високу затребуваність програми. Це пояснюється її очевидними перевагами: легкістю участі, компенсацією до 70% суми кредиту, додатковою підтримкою від місцевої влади, можливостями зменшити енергоспоживання та й платіжки.

  «Програма «теплих кредитів» залишається дієвим інструментом допомоги родинам та ОСББ, які прагнуть підвищити енергоефективність своїх осель. Держава компенсує частину кредиту та полегшує фінансове навантаження при утепленні, а родини впроваджують необхідні заходи, заощаджують на комунальних послугах та підвищують комфорт», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

  Як показує досвід багатьох учасників та результати щорічної оцінки програми, комплексна термомодернізація будинку дозволяє до 50% заощадити на комунальних послугах.

  Нагадуємо, що для включення банком відомостей до зведеного реєстру позичальників та подальшого отримання відшкодування необхідно подати до банку:

  документи, що підтверджують цільове використання кредитних коштів;

  документи, що підтверджують факт впровадження енергоефективного обладнання та/або матеріалів (акт виконаних робіт, наданих послуг).