• In English
 • Бізнесу не треба боятися перевірок, – Голова Держекоінспекції Андрій Мальований
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 11 серпня 2020 року о 18:33

  Голова Державної екологічної інспекції анонсував створення електронного кабінету інспектора на базі Blockchain.

  Про це Андрій Мальований розповів сьогодні під час зустрічі із Європейською бізнес асоціацією та написав на своїй сторінці у Facebook.

  «Сьогодні на zoom-зустріч із Європейською бізнес асоціацією долучилося близько ста представників підприємств. Більшість питань стосувалися реформування Держекоінспекції та пов'язаних із цим змін у роботі відомства. Йдеться про проведення перевірок, накладання та стягнення штрафів тощо», – написав Андрій Мальований.

  За словами голови ДЕІ, сьогодні у зв’язку з COVID-19 діє мораторій на проведення перевірок: ДЕІ працює тільки в позаплановому режимі за скаргами фізичних осіб. «Проте цей період мине, і бізнес цікавить, чого їм очікувати. Підприємці остерігаються посилення тиску з боку екоінспекторів», – пояснив Андрій Мальований.

  Посадовець зазначив, що законопроект «Про державний екологічний контроль» №3091, що зараз перебуває на розгляді в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, дозволить посилити функції ДЕІ та більш оперативно проводити перевірки. «Передбачається збільшення санкцій за недопуск екоінспекторів на підприємства. На жаль, сьогодні така практика є досить поширеною», – підкреслив Андрій Мальований.

  «Разом з тим, реформа ДЕІ – це не лише посилення контролю, а й діалог з бізнесом і діджиталізація. Зокрема, створення електронного кабінету інспектора на базі Blockchain. Інспектори через смартфони або планшети матимуть доступ до автоматизованої системи контролю, де будуть зберігатися всі дані про підприємство, перевірки, приписи. Результати перевірок і плани стануть відкритими й прозорими», – зазначив Андрій Мальований.

  Голова ДЕІ пояснив, що таким чином мінімізується людський фактор. «Якщо підприємство працює по закону, сплачує податки, не чинить надмірний тиск на екологію, працює в межах дозволів на викиди в атмосферне повітря, на спецводокористування тощо, тобто веде свою діяльність в прозорій площині, то немає сенсу остерігатися тиску з боку ДЕІ. Його просто не може бути, коли формуються прозорі правила перевірок», – пояснив Андрій Мальований.

  У ДЕІ створено окрему структуру – управління промислового нагляду, що буде контролювати найбільші підприємства-забруднювачі. Це управління координуватиме комплексні перевірки.

  Також один з новостворених підрозділів – це відділ промислового забруднення в Кривому Розі, де є найбільша кількість стаціонарних джерел викидів в атмосферне повітря. «Близько 20% викидів шкідливих речовин на території України здійснюються саме в цьому місті», – зазначив Андрій Мальований.

  Посадовець підкреслив, що завдання ДЕІ – не великі обсяги штрафів, а зменшення тиску на довкілля. Якщо підприємство не порушує закони, дотримується умов, на яких видається дозвіл, воно не буде отримувати санкції від ДЕІ.

  «Сподіваюся, сьогоднішня зустріч – крок до взаєморозуміння, адже держава-бізнес-суспільство мають діяти спільно, аби зберегти довкілля, захистити екологію, наше здоров’я й життя», – підсумував Андрій Мальований.