• In English
 • Бізнес і влада мають спільно напрацювати План відновлення України, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 19 липня 2023 року о 17:39

  Національний бізнес - наш головний партнер у відбудові країни і ми маємо спільно підготувати план відновлення й розвитку України на найближчі чотири роки. Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації. 

  “Приватний капітал буде основою для відновлення й розбудови України. Тому ми маємо разом з вітчизняним бізнесом розробити План України в рамках Ukraine Facility, який дозволить отримати від ЄС 50 млрд євро фінансування для розвитку економіки впродовж наступних чотирьох років. План маємо підготувати до кінця жовтня, тому закликаємо представників бізнесу долучатись до робочих груп з напрацювання цього документу та надавати свої пропозиції щодо визначення пріоритетних секторів розвитку та програм для їх стимулювання, які дозволять максимально швидко відновити країну”, - зазначила Юлія Свириденко. 

  За словами Першого віце-прем’єр-міністра, серед пріоритетних секторів оборонний, аграрний, енергетика, зелена металургія. Наразі Уряд фокусує увагу на розвитку переробної галузі, виготовленні продукції з високою часткою доданої вартості для задоволення потреб споживачів як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. 

  “Стимулювання національного товаровиробника, виробництво української продукції високої якості, просування її на внутрішньому і зовнішньому ринках - це ключове завдання Уряду на сьогодні. Адже вітчизняний бізнес - наш головний партнер у відновленні країни і ми маємо створити для нього максимально комфортні умови роботи”, - наголосила Юлія Свириденко.

  Нині працює урядова грантова програма для переробних підприємств, за якою вони можуть отримати фінансову підтримку від держави у вигляді гранту на розвиток до 8 млн грн. Також Мінекономіки напрацьовує пропозиції щодо фокусування програми доступних кредитів 5-7-9% на розвиток переробної галузі.

  В ході зустрічі з бізнесом також обговорювались питання гуманітарного розмінування, що надзвичайно важливо для агрокомпаній, покращення системи бронювання військовозобов’язаних, підтримки експортерів та виходу вітчизняного бізнесу на міжнародні ринки, дерегуляції.