• In English
 • Біогазові потужності в Україні зросли на третину в 2018 році, – Сергій Савчук

  Виробництво електроенергії з біогазу починає динамічно розвиватися в Україні. Так, за рік біогазові потужності зросли на третину: із 34 МВт (21 установка) на кінець 2017 р. до 46 МВт (33 установки) на кінець 2018 року.

  Особливо перспективним є виробництво біогазу із сміття. В Україні утворюється близько 10 млн тонн відходів щорічно та налічується майже 5,5 тисячі сміттєзвалищ.

  Із одного полігону, де зібрано понад 1 млн тонн сміття, можна видобути біля 3 млн куб. м на рік звалищного газу, який містить близько 50 % чистого біометану.

  Сьогодні на сміттєзвалищах вже працюють 20 біогазових установок загальною потужністю 18 МВт. Найбільше таких установок розміщено у Київській області, а саме – 3 об’єкти потужністю 4,1 МВт.

  Один із успішних проектів - біогазовий комплекс потужністю 659 кВт на сміттєзвалищі у Хмельницькому. У проект інвестовано 34 млн гривень. Комплекс може виробляти близько 5 млн кВт*год електроенергії в рік за «зеленим» тарифом 12,4 євроцента/кВт*год. Для порівняння: цього обсягу електроенергії достатньо для вуличного освітлення міста.

  Завдяки цій біогазовій установці місто Хмельницький отримало:

  збільшення генерації «чистої» електроенергії;

  скорочення викидів СО в атмосферу;

  мінімізацію пожеж на сміттєзвалищі та зменшення його об'єму;

  нові робочі місця;

  надходження податків до місцевого бюджету;

  «Переконаний, що такі проекти потрібно поширювати у всіх регіонах країни. Тому Держенергоефективності спільно з НТЦ «Біомаса» та органами місцевого самоврядування проводить аналіз потенціалу видобутку біогазу на сміттєзвалищах. Наразі виявлено можливості для встановлення біогазових установок потужністю 14 МВт на суму близько 20 млн євро», - повідомив Сергій Савчук.

  Наприклад, на Дніпровському міському полігоні потенційно можна встановити біогазовий комплекс потужністю 3,7 МВт для виробництва електроенергії. Прогнозований обсяг інвестицій – 3 млн євро із терміном окупності від 3 до 6 років.

  «Тож закликаю місцеву владу вивчати перспективи використання біогазу на сміттєзвалищах, а для залучення інвесторів та партнерів - публікувати потенційні проекти на Інтерактивній карті «UA MAP», - прокоментував Сергій Савчук.