• In English
 • Більше 400 атестатів вже видано енергоаудиторам для проведення енергетичної сертифікації будівель та обстеження інженерних систем

  Держенергоефективності разом із 39 закладами вищої освіти активно працює над формуванням ринку висококваліфікованих енергоаудиторів, які матимуть право проводити сертифікацію енергоефективності будівель.

  У тісній роботі з університетами та академіями створено 29 атестаційних комісій; запроваджено навчання в 21 закладі вищої освіти.

  В результаті видано 412 кваліфікаційних атестатів, зокрема, за такими напрямами:

  246 – сертифікація енергетичної ефективності будівлі;

  166 – обстеження інженерних систем.

  Для порівняння, це майже у 3 рази більше, ніж у листопаді ц.р., коли було видано 150 атестатів.

  Загалом на сьогодні 252 енергоаудитори пройшли незалежну атестацію та підтвердили свою кваліфікацію. З них 160 фахівців атестовано за двома напрямами.

  Такі показники яскраво відображають високий інтерес енергоаудиторів до процесу впровадження енергетичної сертифікації будівель.

  Наявність значної кількості кваліфікованих спеціалістів дозволить:

  активно розвивати напрям сертифікації енергоефективності будівель;

  підвищити конкуренцію на цьому ринку;

  стимулювати впровадження енергоефективних заходів у будівлях.

  «Тому закликаю заклади вищої освіти започатковувати навчальні програми для енергоаудиторів, а всіх охочих завчасно подавати заявки на відповідні курси та проходити атестацію, щоб зайняти гідне місце на ринку», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.