• In English
 • Більше 3 тис. разів на кордон виходили спільні патрулі прикордонників України та суміжних країн
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 26 грудня 2018 року о 10:08

  Державна прикордонна служба України продовжує активний розвиток у рамках сектору безпеки і оборони України. При цьому виконуються завдання не лише охорони, а й оборони державного кордону. Крім того, нова концепція інтегрованого управління кордоном спрямована на інтеграцію до єдиного європейського та світового безпекового простору.

  З урахуванням сучасних викликів і загроз модернізується система охорони державного кордону. 

  Налагоджено ефективну співпрацю з прикордонними і правоохоронними відомствами суміжних держав і міжнародними інституціями. Загалом цього року українські прикордонники разом з міжнародними партнерами провели 10 спільних операцій із протидії злочинності.

  Також із суміжними країнами запроваджено спільне патрулювання. На охорону кордону спільні патрулі виходили більше 3000 разів. Окрім цього, у 10 пунктах пропуску на польській та молдовській ділянках кордону здійснюється спільний контроль.

  Відомство робить все можливе для створення комфортних умов для всіх категорій подорожуючих. Однак пріоритетом залишається безпекова складова, для цього з-поміж іншого розвивається міжвідомча інформаційна взаємодія. Для прикладу, у цьому році вже реалізовано 2,8 тисячі інформацій Інтерполу стосовно 1,5 тисячі осіб, 1,2 тисячі паспортних документів та 180 викрадених автомобілів.

  Крім того, для впровадження передових підходів реалізуються спільні проекти. Зокрема, в рамках дворічного міжнародного проекту TWINNING сертифіковано більше 570 представників Держприкордонслужби з питань виявлення підроблених документів та ідентифікації викрадених автомобілів.