• In English
 • У Корюківці вшанували пам'ять закатованих нацистами
  Чернігівська ОДА, опубліковано 01 березня 2018 року о 16:46

  Меморіальні заходи в день 75-х роковин Корюківської трагедії відбулися на Чернігівщині. У Корюківці біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів нацистським загарбникам зібралися на мітинг-реквієм представники органів влади та громадськість.

  Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у березні 1943 року корюківчан, усіх убитих мирних жителів у роки Другої світової війни та поклали квіти до Меморіалу.

  Заходи продовжилися на місці перепоховання жертв Корюківської трагедії в урочищі Гай.

  1-2 та 9 березня 1943 року в Корюківці, містечку за 100 кілометрів від обласного центру, було вбито і спалено близько 7 тисяч осіб різного віку, в тому числі дітей та жінок. Ці трагічні події ввійшли в історію як наймасштабніша та найжорстокіша каральна акція в Європі в часи Другої світової війни. Відомі лиш близько двох тисяч імен безневинно загиблих.

  Усього ж в Україні в 1941-1944 роках нацистські карателі та відступаючі війська Вермахту свідомо знищили понад 670 населених пунктів та майже 51 тисячу осіб цивільного населення. Тільки в Чернігівській області спалили 63 населені пункти, вбили більш ніж 17 тисяч мирних жителів.

  Постановою Верховної Ради України від 8 лютого цього року «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» 1 березня визначено Днем пам’яті 75-х роковин з часу Корюківської трагедії.

  Корюківська міська рада 1 березня на території Корюківської ОТГ оголосила днем жалоби, 2 та 9 березня – днями пам’яті.