• In English
 • БЕБ співпрацюватиме з КМЕС у розбудові ІТ-інфраструктури та створенні аналітичного центру
  Бюро економічної безпеки України, опубліковано 20 травня 2022 року о 22:38

  20 травня 2022 року директор Бюро економічної безпеки України зустрівся з представниками Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні (EUAM).

  Метою зустрічі було обговорення актуальних питань діяльності БЕБ в умовах війни, поточний стан розбудови органу, бачення роботи БЕБ після завершення війни, зокрема, щодо захисту коштів ЄС, направлених на підтримку нашої держави (міжнародної технічної допомоги) та подальша взаємодія КМЕС та БЕБ.

  На початку зустрічі Вадим Мельник серед пріоритетних напрямів діяльності Бюро, окремо виділив розслідування злочинів, де задіяні активи країни агресора.

  “Загальна вартість активів росії та білорусі, на які БЕБ забезпечило накладення арешту становить понад 30 млрд грн. І це лише початок”, - підкреслив Вадим Мельник.

  Своєю чергою пан Фредрік Веслау (Fredrik Wesslau) - заступник Голови Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні розповів про актуальні напрями роботи КМЕС, підтримку українських громадян за кордоном, а також про гуманітарний напрям роботи КМЕС в Україні.

  “Підтримка діяльності державних органів під час агресії російської федерації є особливо актуальною. Відновлення зв’язків, розуміння напрямів подальшої співпраці між КМЕС та БЕБ, надання такої необхідної зараз підтримки та допомоги є головним завданням. Представники КМЕС націлені на посилення підтримки з розбудови Бюро як прозорого та ефективного органу”, - наголосив пан Фредрік Веслау.

  Сторони домовилися продовжити співпрацю у розбудові ІТ-інфраструктури та створенні потужного аналітичного центру на базі БЕБ. Зокрема, обговорили забезпечення спеціальними програмними продуктами аналітичного підрозділу та підрозділу детективів, які допоможуть вивести на якісно новий рівень боротьбу з кримінальними проявами в економіці України. А також наголосили на необхідності розвитку співпраці з іншими міжнародними організаціями та продовження перемовин із компетентними органами інших держав щодо матеріально-технічної, методологічної та іншої підтримки, у чому КМЕС усіляко сприятиме Бюро.