• In English
 • Австрія перерахує 5 млн євро у Фонд енергетичної підтримки України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 16 грудня 2022 року о 15:33

  В рамках робочого візиту української делегації до Відня заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков провів зустріч з Віце-канцлером – Федеральним міністром Вернером Коглером.
  Під час зустрічі сторони обговорили ситуацію в енергетичному секторі України та важливість надання оперативної допомоги енергетичним компаніям для проведення ремонтних робіт.
  У ході зустрічі Вернер Коглер повідомив, що Австрія виділяє 5 млн євро у Фонд енергетичної підтримки України, який створений Міненерго при Секретаріаті Енергетичного співтовариства з метою акумулювання коштів донорів на закупівлі необхідного обладнання для українських енергетичних компаній.
  Це перший етап фінансової допомоги, яка разом із обладнанням, яке вже доставлено та буде доставлено в Україну, суттєво посилить здатність енергетичних компаній здійснювати ремонтні роботи об’єктів інфраструктури.
  Віце-канцлер висловив слова підтримки Україні та підкреслив, що вражений мужністю українців та професійністю енергетиків, які після масових обстрілів невпинно ремонтують пошкоджені об’єкти.
  «Українські енергетики цілодобово працюють над відновленням електропостачання в країні. Ми дуже вдячні нашим партнерам за надану фінансову та матеріальну підтримку. Проте наші потреби в обладнанні зростають з кожним тижнем. Ми розглядаємо всі варіанти для максимально швидких поставок обладнання та матеріалів для відновлення енергетичної інфраструктури України», - зазначив заступник Міністра.
  Ярослав Демченков також взяв участь у панельній дискусії «Відбудова України: енергетика та зелені технології» Українсько-австрійського форуму, провів зустріч з керівництвом Асоціації промисловців Австрії та депутатами комітету енергетики австрійського Парламенту.
  Заступник Міністра наголосив на необхідності консолідації політичних сил Європи та бізнесу для підтримки України та відбудови її енергетичної системи.
  Під час заходів Ярослав Демченков також підкреслював, що колективні зусилля всіх європейських країн вкрай необхідні для забезпечення безпеки континенту, з огляду на акти ядерного тероризму, до яких росія вдається вже понад 9 місяців, та масові атаки на цивільну критичну інфраструктуру.
  «Запорізька атомна електростанція, найбільша в Європі, залишається під окупацією росіян. Вони перетворили її на військову базу та ведуть обстріли зі станції. Вже декілька разів на станції ставався блекаут. Кожен день окупації ЗАЕС – це крок до катастрофи рівня Фукусіми. Весь цивілізований світ має об’єднатися, щоб дати відсіч ядерному терористу», - зазначив заступник Міністра.
  Окремо він зупинився на питаннях післявоєнної відбудови енергетичного сектору України та можливостях для австрійського бізнесу. Представники австрійських бізнес-компаній особливо акцентували увагу на секторі відновлюваної енергетики, зокрема вітрогенерації та біоенергетики, використанні українських газових сховищ. Австрія планує до 2040 року відмовитися від використання вуглецевих енергоносіїв, і водень, вироблений в Україні, розглядається австрійським бізнесом як найкраща альтернатива для заміщення.
  Під час поїздки до Відня українська делегація також провела зустрічі з керівництвом Секретаріату Енергетичного співтовариства, очільниками делегацій Єврокомісії та низки Договірних сторін Енергетичного співтовариства, які прибули для участі у засіданні Ради Міністрів Співтовариства.