• In English
 • Аудитори Кіровоградщини за 2021 рік забезпечили відшкодування втрат на суму 45,4 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 10 січня 2022 року о 10:56

  Протягом 2021 року фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області виявили порушень, що призвели до втрат матеріальних і фінансових ресурсів на суму 514 млн грн.

  Завдяки здійсненій роботі аудиторів забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат 45,4 млн грн. Через упровадження об’єктами контролю пропозицій, за результатами державних фінансових аудитів отримано додаткового результату (економічного ефекту) на понад 29,7 млн грн. Керівники місцевих органів влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій за результатами проведених ревізій та аудитів прийняли 41 управлінське рішення.

  За вчинені фінансові порушення 124 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 29 – до дисциплінарної, 10 – до матеріальної, 1 особу звільнено із посади. До об’єктів контролю, де виявлено порушення, застосовано 22 заходи впливу: в 1 випадку застосовано фінансові санкції у вигляді зменшення бюджетних асигнувань, у 2 – прийнято вимогу про повернення використаних не за цільовим призначенням коштів, ще в 1 – призупинено бюджетні асигнування, у 10 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, а також у 8 випадках попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення на 430 млн грн.

  На розгляд правоохоронним органам передано 28 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 9 досудових розслідувань та вручено 12 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.