• In English
 • Аудитори Харківщини виявили фінансових порушень на 836 млн грн впродовж 3 кварталів цього року
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 20 жовтня 2021 року о 09:28

  Фінансові порушення та збитки на 836 млн грн, економічний ефект на 1,3 млрд грн від наданих рекомендацій та 25 кримінальних проваджень – все це результати наполегливої праці держаудиторів Харківщини.

  Фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня–вересня 2021 року за результатами проведених 42 ревізій виявили фінансових порушень на загальну суму понад 836 млн грн. Зусиллями аудиторів забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 381 млн грн.

  За підсумками проведених 6 державних фінансових аудитів, об’єктами контролю враховано 48 рекомендацій, завдяки впровадженню 25 з них досягнуто економічного ефекту на суму 1,3 млрд грн.

  За рекомендаціями Офісу органами місцевої влади, керівниками об’єктів контролю та їх вищими органами прийнято 13 управлінських рішень щодо поліпшення фінансово-господарської діяльності та фінансової дисципліни об’єктів контролю.

  За вчинені фінансові порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 98 посадових осіб, 9 осіб притягнуто до дисциплінарної та 3 осіб – до матеріальної відповідальності за поданням Офісу.

  На розгляд правоохоронним органам передано 38 матеріалів заходів фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 5 досудових розслідувань та 20 матеріалів ревізій долучено до вже відкритих кримінальних проваджень.

  За результатами проведених досудових розслідувань правоохоронні органи вручили 9 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  До об’єктів, на яких виявлені порушення бюджетного законодавства, у 41 випадках застосовано фінансові санкції.

  Перед органами прокуратури та об'єктами контролю Офісом ініційовано подання 5 позовів для повного усунення встановлених ревізіями