• In English
 • Аудитори Харківщини протягом січня ̵ жовтня 2019 року забезпечили відшкодування втрат на суму 20,2 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 25 листопада 2019 року о 09:35

  Фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби протягом січня ̵ жовтня 2019 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів за результатами проведених ревізій на загальну суму 20,2 млн грн.

  За підсумками проведених державних фінансових аудитів об’єктам контролю надано 242 пропозиції та рекомендації, з яких 88 – спрямовані на досягнення додаткового економічного або соціального ефекту, які прийнято до виконання та подальшого впровадження, загальна сума досягнутого економічного ефекту (додаткового результату) становить 195,9 млн грн.

  Органами місцевої влади і самоврядування, керівниками об’єктів контролю та їх вищими органами за наслідками проведених заходів державного фінансового контролю прийнято 54 управлінських рішення.

  За недотримання законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 210 осіб,  до дисциплінарної та матеріальної – 41 особу, із посад звільнено дві посадові особи.

  До об’єктів контролю, на яких виявлені порушення бюджетного законодавства, у 55 випадках застосовано фінансові санкції у вигляді: зупинення операцій з бюджетними коштами; зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів; прийняття вимог про повернення використаних не за цільовим призначенням коштів та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень.

  З метою повного відшкодування встановлених втрат фінансових і матеріальних ресурсів перед правоохоронними органами та об’єктами контролю ініційовано пред’явлення 43 цивільних позовів, до суду пред’явлено 3 позови на загальну суму 2,4 млн грн.

  До правоохоронних органів передано 30 матеріалів ревізій та три аудиторські звіти, за результатами розгляду яких розпочато 10 досудових розслідувань, вручено 7 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та матеріали 16 ревізій і двох аудиторських досліджень долучено до кримінальних проваджень.

  Крім того, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано п’ять інформацій про виявлені під час контрольних заходів господарські операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 32,8 млн грн.