• In English
 • Аудитори Донеччини за січень – жовтень 2020 року відшкодували та попередили витрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 50 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 25 листопада 2020 року о 09:00

  Від початку року працівники Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області за результатами ревізій та державних фінансових аудитів виявили порушень законодавства, що призвели до втрат майже на 50 млн грн.

  Ужитими аудиторами заходами забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 24 млн грн, до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ, організацій і підприємств вже надійшло 1 млн грн. Забезпечено відшкодування непродуктивних (зайвих) витрат на суму 7 млн грн.

  За результатами проведених державних фінансових аудитів попереджено та усунуто втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 19 млн грн.

  Окрім того, для недопущення надалі втрат фінансових і матеріальних ресурсів аудитори надали керівникам об’єктів аудитів 30 пропозицій, які прийняті до виконання; на сьогодні впровадили 36 пропозицій (відповідно до наданих за результатами аудитів, проведених у минулих роках), завдяки чому об’єкти контролю отримали додаткового результату (економічного ефекту) у розмірі 47 млн грн.

  До установ та організацій, у яких виявлено бюджетні порушення, у 8 випадках застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, керівникам об’єктів контролю надіслано 11 попереджень про неналежне виконання бюджетного законодавства.

  За вчинені фінансові порушення 32 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 посадових осіб, 15 – до матеріальної.

  З метою належної оцінки дій посадових осіб об’єктів контролю до правоохоронних органів передано 14 матеріалів контрольних заходів, за результатами розгляду яких наразі розпочато 7 досудових розслідувань, вручено 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Держаудитслужби надіслано 6 проектів інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 20 млн грн для подальшого інформування Державної служби фінансового моніторингу України