• In English
 • Аудитори Донеччини у січні – червні 2021 року виявили порушень і ризикових операцій загалом на суму понад 105 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 15 липня 2021 року о 10:33

  У січні – червні 2021 року фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області провели 19 інспектувань у формі ревізій та 22 перевірки закупівель.

  За результатами зазначених контрольних заходів виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та витрат, допущених через прийняття неефективних управлінських рішень на суму 105,4 млн грн.

  Ужито заходів щодо відшкодування встановлених порушень на суму 10,6 млн грн.

  З метою належної оцінки дій посадових осіб об’єктів контролю, на яких були проведені ревізії та перевірки, до правоохоронних органів передано 13 матеріалів контрольних заходів.

  За переданими матеріалами розпочато 4 досудових розслідування.

  Перед органами прокуратури та об'єктами контролю ініційовано пред’явлення 4 позовів до суду.

  До об’єктів контролю, які допустили порушення бюджетного законодавства, застосовано 10 фінансових санкцій у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та зупинення операцій із бюджетними коштами.

  Через вчинення фінансових порушень притягнуто до адміністративної відповідальності 22 посадових осіб.

  За результатами ревізій керівниками об’єктів контролю прийнято 21 управлінське рішення, зокрема, щодо притягнення до дисциплінарної та матеріальної відповідальності 12 посадових осіб; звільнено із посад – 9.

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Держаудитслужби надіслано 2 проекти інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму майже 148 млн грн для подальшого інформування Державної служби фінансового моніторингу України.