• In English
 • Аудит “Держрезерву” підтвердив тотальне розкрадання запасів і мільйонні збитки

  Напівпорожні склади, зникнення тисяч тонн запасів у невідомому напрямку, прострочені продовольчі товари на сотні мільйонів гривень, катастрофічний технічний стан підприємств, господарський безлад і багатомільйонні фінансові махінації - це перелік лише деяких основних пунктів з висновку Держаудитслужби, яка проводила ревізію “Держрезерву”.

  Масштабна ревізія із залученням усіх компетентних органів відбувалась вперше за останні роки за ініціативи Мінекономіки та за дорученням Кабінету Міністрів України.

  “Те, що відбувається в Держрезерві, є неприпустимим. Ще навесні, коли я тільки прийшов у Міністерство і почав дізнаватися про кричущі факти діяльності Держрезерву, ми ініціювали перевірку. Влітку ми публічно заявили, що аудит проводиться і його результати в обов'язковому порядку будуть представлені усім - і журналістам, і правоохоронним органам. Ситуацію з Держрезервом, яку ми бачимо зараз, треба докорінно змінювати", - наголосив Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Так, за результатами перевірок наявності зернових запасів, виявлено такі факти:

  • Псування зерна і неможливість його подальшого використання навіть для кормів - на суму 35,5 млн гривень. Причина: недбале та неналежне зберігання без дотримання будь-яких регламентів. До прикладу, терміни зберігання зернової продукції складають 2 роки, тоді як маса зерна на держпідприємствах - продукція 2010-2011 років.
  • Нестача зерна лише на одному з підприємств “Держрезерву” на суму 27,9 млн гривень. Також слід наголосити, що ця вартість зерна зазначена в облікових цінах на момент його закладки. Тобто, на сьогодні сума збитків може складати в декілька разів вищу цифру.

  За результатами перевірки зберігання продуктів харчування, виявлено наступне:

  • На підприємствах зберігаються товари продовольчої групи, терміни придатності яких вже давно закінчилися. Таких прострочених товарів, які можуть бути лише утилізовані, нараховується на суму понад 100 млн грн.
  • Також на підприємствах є прострочені товари непродовольчої групи на суму 200 млн грн.

  Щодо фінансово-господарської діяльності підприємств “Держрезерву”, то сума порушень склала 31,4 млн грн. По апарату Держрезерву - порушення на 1,7 млн грн.

  Також ревізіями встановлені порушення законодавства при здійсненні публічних закупівель без укладання договорів.

  Наразі матеріали, в яких наявні підстави, передано в НАБУ, СБУ та Національної поліції України.

  Мінекономіки висловлює вдячність Державній аудиторській службі України, керівнику Геннадію Плісу та його команді за ефективну роботу у проведенні ревізії “Держрезерву”.